جان‌باختن ۱۰ کارگر و مصدومیت ۳ تن در حوادث کار در شهرهای مختلف

طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۱۷ شهریورماه ۹۸، در حوادث کار حداقل ۱۰ تن از کارگران جان باخته و سه تن دیگر نیز مصدوم شدند.

جان‌باختن یک کارگر در حوادث کار بر اثر ریزش دیوار محوطه‌ای کارگاهی در کاشان

صبح روز یکشنبه ۱۷شهریورماه ۹۸، دیوار جنب دستگاه بتن‌سازی یک واحد کارگاهی واقع در بلوار قطب راوندی کاشان، فرو می‌ریزد که بر اثر آن یک کارگر جان باخت.

این کارگر پیش از رسیدن نیروهای امدادی به علت شدت آسیب‌های وارد شده، جان خود را از دست داده بود.

مرگ یک کارگر در خرم‌آباد در حوادث کار

روز یکشنبه ۱۷ شهریورماه یک کارگر ۳۵ ساله حین جابجایی مصالح ساختمانی در بالابر یک ساختمان در حال ساخت بر اثر سقوط، جان خود را از دست داد.

بنا بر اظهارت کارگران ساختمان مذکور، جوان ۳۵ ساله در حال جابجایی مصالح ساختمانی سوار بر بالابر به طبقه سوم ساختمان بود که بعلت پاره شدن سیم بالابر از ارتفاع ۱۰ متری به پایین سقوط  می‌کند. انتقال این کارگر به مراکز درمانی مفید واقع نشد و متاسفانه فرد مصدوم به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

یک کشته و یک مصدوم بر اثر انفجار معدن در مازندران

صبح روز یکشنبه ۱۷ شهریورد یک انفجار در معدن زغال سنگ وازتنگه چمستان رخ داد که منجر به جان‌باختن یک کارگر و مصدوم شدن کارگر دیگر شد.

در حادثه  انفجار و ریزش آوار در این معدن زغال سنگ، یک کارگر ۴۰ ساله جان باخت و یک کارگر ۳۸ساله مصدوم شد. فرد مصدوم به مرکز درمانی در چمستان منتقل شد. مازندران ۱۱۷ معدن فعال دارد که سه هزار و ۵۰۰ کارگر در این معادن کار می‌کنند.

لازم به ذکر است که سازمان نظام مهندسی معدن مازندران از نبود مسئول فنی در ۷۰ درصد معادن استان به عنوان دغدغه همیشگی برای محیط کاری امن کارگران یاد می‌کند.

جان‌باختن ۵ کارگر مقنی بر اثر گاز گرفتگی در روستای بردیسان اصفهان

شنبه شب ۱۶ شهریورماه، ۵ کارگر مقنی در روستای بردیسان استان اصفهان حین کندن چاه دچار گاز گرفتگی شده وجان خود را از دست دادند.

این حادثه حوالی ساعت ۱۹ و ۱۱ دقیقه رخ داد. روستای تاریخی برسیان در فاصله حدود  ۳۵ کیلومتری شرق اصفهان واقع است.

اجساد پس از خارج کردن از درون چاه  به بیمارستان‌های فارابی و چمران منتقل شد.

مرگ و مصدویت دو نفر بر اثر ریزش معدن در حوالی دامغان

روز شنبه ۱۶ شهریورماه ۹۸،‌ ریزش معدن زغال سنگ‌ریزچال دامغان منجر به مرگ یک‌ نفر شد. در این حادثه پیمانکار معدن که از اهالی کلاته رودبار بود بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داد.

همچنین یکی دیگر از افراد در این حادثه مجروح شدکه به بیمارستان دامغان منتقل شد. گفتنی است که معدن ریزچال نمکه کلاته در ۶۵ کیلومتری شمال دامغان قرار دارد.

مرگ یک کارگر جوشکار به دلیل سقوط از طبقه ششم یک ساختمان در مشکین دشت

همچنین عصر روز جمعه ۱۵ شهریورماه یک کارگر ساختمانی ۴۰ ساله در کرج حین جوشکاری از طبقه ششم یک ساختمان در در بلوار دکتر حسابی مشکین دشت شهرستان فردیس سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

پیدا شدن کارگران مفقودی شرکت پتاس

در روزهای گذشته، سه کارگر شرکت پتاس شهرستان خور در منطقه کویری طرود شاهرود مفقود شده بودند که این مساله، موجب نگرانی همکاران و خانواده‌های آنها شده بود.

از قرار معلوم عصر روز جمعه ۱۵ شهریورماه این سه کارگر بعد از گذشت دو روز در  منطقه کویری طرود شاهرود سالم پیدا شده و با بالگرد به منطقه منتقل شدند.

حال عمومی این سه کارگر مساعد گزارش شده است. این سه کارگر برای ماموریت طرح اکتشاف پتاس وارد منطقه کویری طرود شاهرود شده بودند.

مجتمع پتاس خور و بیابانک اصفهان، نخستین تولیدکننده پتاس کشور نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر تا منطقه کویری طرود شاهرود در استان سمنان فاصله دارد.

جان‌باختن ۱۰ کارگر و مصدومیت ۳ تن در حوادث کار در شهرهای مختلف

Share: