جان‌‌باختن ۳ کارگر در تهران و خراسان جنوبی

مرگ ۲ کارگر در اثر انفجار و حریق در یک کارگاه در تهران

ایسنا در گزارشی از حوادث کار نوشته است که ساعت ١٧:۴٨ دقیقه روز سه‌شنبه ۳ تیر ماه ۹۹، انفجار و حریق در کارگاه شارژ سیلندر گاز مایع، منجر به مرگ دو کارگر شاغل در این کارگاه در تهران شد. این کارگاه در خیابان ١٧ شهریور تهران، پایین تر از میدان خراسان، ابتدای خیابان طیب واقع است.

در جزئیات مربوط به این حادثه آمده است که در یک مغازه و انباری به وسعت ١٠٠ متر، مقدار زیادی سیلندرهای گاز نگهداری و شارژ می‌شد که این محل دچار حریق می‌شود.

مرگ یک کارگر در معدن سنگ بام گزیک شهرستان درمیان خراسان جنوبی بر اثر حوادث کار

همچنین خبرگزاری ایسنا، به نقل از مسئول نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان درمیان در استان خراسان جنوبی از فوت یک کارگر در معدن بام گزیک از معادن سنگ گرانیت استان در حوالی ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۲ تیرماه خبر داده است.

این حادثه در پی شکست ناگهانی سنگ در دستگاه سیم برش رخ داده که موجب افتادن روی سر کارگری که در قسمت زیرین در حال عبور بوده، شده است. این کارگر پیش از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند.

مرگ و مصدومیت ۳۶ کارگر در استان خراسان جنوبی در ۲ ماه نخستین سال جاری

وقوع حادثه در معدن بام گزیک شهرستان درمیان در حالی رخ می‌دهد که خبرگزاری مهر به نقل از مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی گزارش کرده است که حوادث ناشی از کار در استان خراسان جنوبی به نحو چشم‌گیری افزایش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی می‌گوید که در این استان طی دو ماهه ابتدای سال جاری (فروردین و اردیبهشت)، حوادث کار ۳۱ مصدوم و پنج نفر فوتی بر جا گذاشته است.

لازم به ذکر است که ایران در میان کشورهای جهان در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار دارای رتبه پایین ۱۰۲ است.

Share: