جان باختن و مصدومیت ۶ کارگر طی دو روز گذشته در حوادث کارگری

طی روز‌های پنجشنبه و شنبه ۲۳ و ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، در حوادث کارگری ۳ کارگر جان خود را از دست داده و ۳ کارگر دیگر بشدت مصدوم شدند.

مصدومیت ۳ کارگر در انفجار کارخانه اکسیژن پارس اصفهان

حادثه انفجار در کارخانه اکسیژن پارس اصفهان، مصدومیت ۳ کارگر را بدنبال داشت. این حادثه ساعت ۱۹.۲۱ دقیقه پنجشنبه‌شب ۲۳ اردیبهشت ماه رخ داد.

بنابه گزارشات، انفجار در هنگام شارژ کپسول‌های اکسیژن در کارخانه اکسیژن پارس، واقع در خیابان خمینی اصفهان رخ داد. یکی از مخازن ۸ هزار لیتری اکسیژن منفجر شده و ۳ کارگر حدود ۴۵ ساله بشدت دچار سوختگی و نقص عضو شده‌اند.

بنابه گفته مرکز اطلاع‌رسانی اورژانس اصفهان، دو کارگر مصدوم دچار آمپوته پا و سوختگی و یک کارگر دیگر نیز از ناحیه هر دو پا دچار تروما شده است.

جان باختن کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع در خرم‌آباد

در حادثه دیگری، یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از بلندی در خیابان خاتم‌الانبیا شهر خرم‌آباد جان خود را از دست داد.

این کارگر در طبقه پنجم یک ساختمان نیمه‌کاره مشغول کار بود. وی به دلیل عدم وجود ایمنی محیط کار و امکانات لازم به پایین سقوط کرد. کارگر مصدوم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شده است.

اما در بررسی‌های تکمیلی مشخص می‌شود که کارگر مصدوم به دلیل شدت صدمات وارده، در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده است.

جان باختن دو کارگر در استخر کشاورزی کلاته رودبار دامغان

بنابه گفته منابع کارگری در استان سمنان، دو کارگر بر اثر غرق شدن در استخر کشاورزی جان باختند.

بنابر این گزارش دو کارگر که تبعه افغانستان می‌باشند، حین کار در یک حوضچه پلیمری کشاورزی واقع در منطقه کلاته شهرستان رودبار دامغان غرق شده و جان باخته‌اند.

این دو کارگر هنگام کار در این حوضچه آب کشاورزی دچار خفگی شده و امکان امدادرسانی به آنها نبوده است. آنها بلافاصه در محل جان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار شهرستان دامغان درباره این واقعه گفته است: «امدادگران پیکر این دو کارگر را از حوضچه آب کشاورزی بیرون کشیده و برای اقدامات بعدی به پزشکی قانونی منتقل کرده‌اند.»

وی در ادامه گفت: «استخرهای پلیمری به دلیل لغزنده بودن شرایط خطرناکی دارند. بهمین دلیل احتمال غرق‌شدگی در چنین استخرهایی بسیار بالا است.»

فقدان ایمنی محیط و شرایط کار باعث شده است که ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار رتبه ۱۰۲ را بخود اختصاص دهد که رتبه بسیاری پائینی در بین کشورهای جهان است.

Share: