جان باختن کارگر تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر بر اثر گرمازدگی

روز سه شنبه ۷ مرداد ماه ۹۹، یک کارگر شرکت تهران جنوب، تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر، به نام ابراهیم عرب‌زاده بر اثر شدت گرما دچار گرمازدگی شده و جان خود را از دست داد.

کارگران شرکت تهران جنوب واقع در جاده بندر مجیدیه شهرستان ماهشهر همه روزه از ساعت شش و نیم صبح تا شش و نیم عصر، در گرمای بی‌سابقه و زیر آفتاب سوزان در محل کار خود حاضر می‌شوند؛ این کارگران جمعه‌ها نیز الزاما تا ساعت 12ظهر در محل کار خود حاضر می‌شوند.

pastedGraphic.png

گرما زدگی کارگران

pastedGraphic_1.png

گرما زدگی کارگران

بنا به گزارش‌های منتشر شده، کارگران این شرکت در ایامی که استان خوزستان بیشترین دمای هوا را پشت سر می‌گذارد و کمیته بحران استان به کاهش ساعت کاری تاکید کرده بود، اما ۱۲ ساعت در روز را در محل کار با تحمل گرمای طاقت فرسا حضور پیدا کرده‌اند.

بنا به همین گزارش‌ها، قبل از این حادثه از شرکت تهران جنوب به علت عدم تامین امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر شکایت شده بود؛ اما با این وجود مسئولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه بودند.

فرماندار بندرماهشهر خبر فوت این کارگر را بر اثر گرمازدگی تایید کرد؛ اما بدون توجه به شرایط کار این کارگر، انتقاد خود را متوجه عدم تامین امکانات کمک‌های اولیه در محل کار کارگران کرد.

محسن بیرانوند، سه‌شنبه شب ۷ مرداد ماه ۹۹، در گفت‌و‌گو با فارس در بندرماهشهر اظهار داشت: «ابراهیم عرب‌زاده از کارگران شرکت‌های پیمانکاری شرکت تهران جنوب (تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر) امروز بر اثر شدت گرما دچار گرمازدگی شده و جان خود را از دست داد.»

وی افزود: «طبق گفته مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، این کارگر قبل از رسیدن آمبولانس متاسفانه جان باخته بود.»

بیرانوند ادامه داد: «علاوه بر این موضوع، کارگران این شرکت در ایامی که استان بیشترین دمای هوا را پشت سر می‌گذارد و کمیته بحران استان به کاهش ساعت کاری تاکید کرده بود، اما ۱۲ ساعت در روز را در محل کار با تحمل گرمای طاقت فرسا حضور پیدا کرده‌اند.»

ساعت کار کارگران به میزان ۱۲ ساعت در شرایط هوای معتدل نیز غیر قابل قبول و مربوط به یک سده پیش است. فرماندار نیز از ۱۲ ساعت کار در بالاترین سطح دمای استان خوزستان شاکی است.

Share: