جان باختن کارگر معدن زغال سنگ هشتونی و درگذشت دومین کارگر مصدوم آتش سوزی کارخانه دوا اخگر زنجان

باز هم خبر تکرار حوادث در معادن و جان باختن کارگر معدن زغال سنگ هشتونی کرمان، پس از چند روز تاخیر به رسانه‌ها درز پیدا کرده است.

به گفته منابع کارگری در استان کرمان، یکی از کارگران معدن زغال سنگ هشتونی واقع در شهرستان کوهبنان استان کرمان، به دلیل ریزش معدن جان خود را از دست داده است.

این کارگر که در معدن زغال سنگ هشتونی، بخش طغرالجرد شهرستان کوهبنان مشغول به کار بود، حین انجام کار در اثر ریزش بخش‌هایی از معدن به همراه سه کارگر دیگر دچار حادثه می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهد.

بنا به گزارشاتی که در رسانه‌ها منتشر شده است، این حادثه پنجشنبه‌شب ۲۱ اسفند ماه ۹۹، ساعت ۲۰.۴۵ دقیقه اتفاق می‌افتد که ۴ نفر از کارگران معدن دچار حادثه شده که یک کارگر جان باخته است.

اما نکته قابل توجه، همچنان که پیش از این نیز بارها گزارش شده است، کارفرمایان و شرکت‌ها حوادث و اتفاقاتی که برای کارگران رخ می‌دهد را اعلام نمی‌کنند و معمولا چنین مواردی از طریق منابع کارگری به رسانه‌ها درز پیدا می‌کند.

از قرار معلوم این کارگران مشغول نصب آخرین پایه ستون در یکی از تونل‌های این معدن بوده‌اند و تلاش می‌کردند که پس از نصب آخرین ستون از تونل خارج شوند، اما تونل ریزش می‌کند.

به گفته کارگرانی که در این معدن زغال سنگ فعالیت می‌کنند، همکار جان باخته آنها اهل شهرستان زابل می باشد که ۴۳ سال سن داشته و دارای ۴ فرزند است که ساکن منطقه پابدانا می‌باشد.

درگذشت دومین کارگر مصدوم حادثه آتش سوزی کارخانه داو اخگر زنجان

عصر روز دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۹۹ بود که کارخانه دوا اخگر زنجان با آتش سوزی مواجه شد که در آن یک کارگر زن کشته و ۷ کارگر دیگر مرد و زن مصدوم شده بودند.

اکنون شمار جان باختگان این حادثه با درگذشت دومین کارگری که مصدوم شده بود به ۲ نفر رسیده است.

لازم به یادآوری است که پیش از این کارگر دیگری بنام معصومه محبی از مصدومان این حادثه آتش‌سوزی که وی نیز در بیمارستان مطهری تهران بستری بود، جان خود را از دست داده بود.

گفتنی است که وضعیت جسمی یکی دیگر از مصدومان حادثه آتش‌سوزی کارخانه دوا اخگر زنجان وخیم گزارش شده است.

Share: