جان باختن یک کارگر شهرداری و مصدوم شدن ۷ کارگر دیگر

به دنبال وقوع حادثه تصادف اتوبوس حامل کارگران کارخانه شرکت توسعه بلور کاوه با یک کامیون حمل زباله شهرداری، یک کارگر شهرداری جان خود را از دست داده و ۷ کارگر شرکت توسعه بلور کاوه مصدوم شدند.

حوالی ساعت پنج و نیم صبح چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ۹۹، در حالی که کارگران شرکت توسعه بلور کاوه از شهر ساوه راهی کارخانه بودند، در بلوار رجایی‌شهر ساوه با یک دستگاه خودرو کامیون حمل زباله شهرداری تصادف می‌کنند.

در پی وقوع این حادثه یکی از کارگران شهرداری در محل جان خود را از دست می‌دهد و هفت کارگر دیگر که دچار مصدومیت شده بودند، پس از اقدامات اولیه پیش‌بیمارستانی، به بیمارستان مدرس ساوه منتقل می‌شوند.

هویت کارگر شهرداری که جان باخته است، سیدمنصور رضایی، ۲۷ ساله و کارگر شهرداری ساوه می‌باشد.

به گفته همکاران این کارگر، رضایی کارگر خدماتی (پاکبان) بود که متاهل و دارای یک فرزند می‌باشد.

این کارگر در لحظه حادثه، مشغول جمع‌آوری زباله بود که اتوبوس سرویس ایاب و ذهاب کارگران شرکت توسعه بلور کاوه با وی برخورد می‌کند.

وی بلافاصله توسط همکارانش به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال داده می‌شود، اما علی‌رغم تلاش کادر درمان جان خود را از دست می‌دهد.

لازم به یادآوری است که روز پنجشنبه ۱۰ مهر ماه ۹۹ نیز، یکی از کارگران منطقه ۴ شهرداری تبریز در محدوده خیابان شریعتی این شهر، حین کار بر اثر برخورد یک خودرو با وی، جان خود را از دست داد.

پیش از آن نیز در تاریخ ۲۸ تیر ماه ۹۹، یکی دیگر از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۵ تبریز، در حالی که مشغول کار بود، بر اثر حادثه تصادف جان باخت.

یک منبع کـارگری در این رابطه گفته بود: «طی ۹ سال اخیر نزدیک به ۱۵ کارگر خدماتی و فضای سیز شهرداری تبریز، بر اثر تصادف جان باخته‌اند.»

به گفته این منبع، نامناسب بودن محیط کار که اکثرا در معابر خطرناک می‌باشد و به خصوص زمان وقوع حوادث که بیشتر در ساعات اولیه صبح و قبل از روشن شدن هوا است، امنیت جانی کـارگران شهرداری را به خطر می‌اندازد.

Share: