جان باختن ۳ کارگر

بر اثر خروج کابین دستگاه بالابر از روی ریل، در کارگاه ایستگاه مترو توحید تهران، ۳ کارگر جان خود را از دست دادند.

ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۵ آبان ماه ۹۹، بر اثر سقوط بالابر در ایستگاه در حال ساخت مترو توحید، ۳ کارگر فعال در بخش پیمانکاری این پروژه جان خود را از دست دادند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه، در خصوص این حادثه گفت: « این حادثه که ساعت ۱۰ صبح امروز (دوشنبه ۵آبان) به وقوع پیوست، بر اساس اطلاعات اولیه، علت حادثه، خروج کابین دستگاه بالابر پیمانکار پروژه از روی ریل و سقوط آن بوده است.»

علی امام افزود: «تعدادی از نفراتی که در این کارگاه مشغول کار بودند، با تلاش آتش‌نشانی از محل به سلامت خارج شدند، اما اپراتور دستگاه و ۲ نفر جوشکار این پیمانکار، بر اثر سقوط آسانسور کارگاهی جان خود را از دست دادند.»

به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه، تحقیقات نشان می‌دهد که این دستگاه بالابر ۳۱ شهریور ماه ۹۹، چک و پس از بازرسی ادواری، گواهی تایید سلامت آن براساس استاندادرهای مرجع ملی و بین‌المللی از مبادی قانونی ذیربط صادر شده است.

حمید هیدران، مدیر روابط عمومی شرکت مترو تهران نیز در خصوص حادثه امروز در کارگاه ایستگاه مترو توحید گفت: «متاسفانه ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۵ آبان ماه، ۳ تن از کارگران پیمانکار کارگاه ایستگاه R7 (تقاطع خیابان‌های آزادی و نواب صفوی) جان خود را از دست دادند.

وی نیز نکات مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه را تایید کرده و گفت:

«علت حادثه خروج کابین دستگاه بالابر پیمانکار پروژه از روی ریل و سقوط آن بوده است؛ البته اطلاعات تکمیلی پس از انجام تحقیقات تیم کارشناسی حادثه که در محل مستقر هستند، حاصل خواهد شد.»

لازم به یادآوری است که بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، تعداد مصدومان حوادث کار در پنج ماه اول سال ۹۹، که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده است که این آمار رسمی با آمار واقعی فاصله زیادی دارد. امری که نشان‌دهنده عدم شفافیت در ارائه آمارهای رسمی در نبود رسانه‌های آزاد و مستقل تعبیر شده است.

Share: