جان باختن ۵ کارگر در سه حادثه کارگری بر اثر نبود امکانات و محیط کار امن

در سه حادثه کارگری در شهرهای تهران، مسجد سلیمان و گچساران ۵ کارگر جان خود را از دست دادند. امکانات، شرایط و محیط کار نامناسب علت حوادث کارگری است که منجر به مرگ و یا جراحت کارگران می‌شود.

جان باختن ۲ کارگر جوان در تهران بر اثر سقوط اتاقک جرثقیل

۲ کارگر جوان ۲۸ و ۳۰ ساله تبعه افغانستان، حین کار در ارتفاع بر اثر سقوط اتاقک فلزی از یک دستگاه جرثقیل تاور کرین جان باختند. این ۲ کارگر روی نمای یک ساختمان ۲۰ طبقه در یک پروژه واقع در میدان دریاچه، خیابان جوزانی شرقی تهران مشغول کار بودند.

اتاقک فلزی که حامل این ۲ کارگر بود از جرثقیل تاور کرین جدا شده و سقوط می‌کند که این کارگران در دم جان باختند.

جان باختن کارگر کارخانه سیمان کارون بر اثر برق گرفتگی

روز جمعه ۱۵ خرداد ماه در یک حادثه کارگری یکی از کارگران کارخانه  سیمان کارون بنام حسن اسکندری، ۲۷ ساله که در واحد برق مشغول کار بود، دچار برق گرفتگی شده و جان باخت.

این کارگر در پست ۱۳۲ اصلی برق کارخانه سیمان کارون مشغول کار بود که بر اثر برق‌گرفتگی دچار حادثه شد. همکاران وی می‌گویند: «این کارگر حین اعزام به مرکز درمانی مسجدسلیمان در میانه راه جان خود را از دست داد.»

گفتنی است که روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه نیز پس از پیاده شدن کارگران سیمان کارون از سرویس ایاب و ذهاب، متوجه بیهوشی یکی از کارگران می‌شوند. به گفته کارگران سیمان کارون این کارگر زحمت‌کش بنام محمد ولی‌پور راکی در اتوبوس سرویس بیهوش می‌شود.

همکاران وی اقدامات لازم را انجام می‌دهند. اما پس از معاینات مشخص می‌شود که وی سکته کرده است. به گفته کارگران، محمد ولی‌پور راکی یکی از کارگران جذب نیرو با حداقل دستمزد بود که از دهه ۷۰ بدلیل نابرابری در اجرای عدالت و نداشتن سواد کافی هیچ‌گاه جذب شرکت نشد. بهمین دلیل وی در بارگیرخانه با حداقل دستمزد زحمت می‌کشید. کارگران می‌گویند که ریه‌های مرحوم راکی انباری از گرد و خاک سیمان بود.

جان باختن یکی از کارکنان جوان شرکت نفت گچساران بر اثر کرونا

مهندس اصغر رشیدی از کارکنان جوان اداره خدمات مهندسی شرکت بهره‌برداری نفت وگاز گچساران براثر بیماری کرونا جان خود را از دست داد.

Share: