جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ تن از کارگران هفت تپه برگزار شد

روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ تن از کارگران هفت تپه در دادگاه کیفری شهرستان شوش برگزار شد. طی این جلسه یوسف بهمئی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر، مسلم چشم خاور، ایمان اخضری و محمود خدایی حضور داشته و در خلال جلسه عنوان اتهامی “اخلال در نظم عمومی” به آنان تفهیم شد.

به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ تن از کارگران هفت تپه برگزار شد.

این جلسه با حضور وکیل این کارگران، فرزانه زیلابی در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شهرستان شوش به ریاست قاضی سراج برگزار شده است.

در این جلسه یوسف بهمئی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر، مسلم چشم خاور، ایمان اخضری و محمود خدایی حضور داشته و عنوان اتهامی “اخلال در نظم عمومی” به آنان تفهیم شد.

این کارگران روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۸ در پی تجمعات و درخواست مطالبات خود بازداشت شده بودند که تعدادی از کارگران ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده و ۶ تن دیگر پس از تفهیم اتهام در شعبه دوم دادیاری دادگستری شوش و علیرغم تعیین قرار وثیقه در بازداشت بودند.

روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۸، حسینی پویا، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از آزادی تمام کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه خبر داد.

دادستان استان خوزستان مدعی شده بود “این افراد در رابطه با شکایت خصوصی کارفرمای شرکت کشت و صنعت هفت تپه با تشکیل پرونده قضایی بازداشت شده اند”.

Share: