جمهوری اسلامی: حاضریم در هر سطحی با عربستان مذاکره کنیم

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در گفت‌وگو با آناتولی درباره میانجیگری پاکستان و عراق درباره رابطه با عربستان اظهارداشت: “ما حاضریم در هر سطحی چه با واسطه چه بدون واسطه با عربستان مذاکره کنیم”.
وی درباره اینکه آیا احتمال دارد در طرح نشست منطقه‌ای بغداد که از سوی برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در نیویورک ارائه شده، دیدار سعودی – ایرانی شکل بگیرد؟ گفت: “اگر چنین نشستی برگزار شود و ما حاضریم دو طرفه و یا در جمع با عربستان مذاکره کنیم”.
موسوی در ادامه افزود: “پاکستان همیشه داوطلب میانجیگری بین دو کشور بوده است.همچنین آلمان، ژاپن و عراق نیز تاکنون کشورهایی بوده اند که به عنوان میانجی خواستار مذاکره ایران و عربستان شده اند که جواب ایران مثبت بوده است”.
عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان ۲۵ سپتامبر در یک نشست خبری اعلام کرد پادشاه عربستان از او خواسته است تا بین آنها و ایران میانجیگری کند.
از سوی دیگر عادل عبدالمهدی دیروز چهارشنبه وارد ریاض شده و با مقامات عربستان سعودی دیدار کرد. همچنین برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق نیز طی سخنانی در نیویورک ایده برگزاری نشست منطقه‌ای در بغداد را مطرح کرده و گفت قصد دارد مقامات کشورهای همسایه عراق را به شرکت در این نشست دعوت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *