جهت تنویر افکار و رعایت حسن ثبت اطلاعات

متاسفانه با وجود در دسترس بودن شواهد اما همچنان افرادی هنوز درصدد ایجاد وجه برای خود تلاش فراوان میکنند.

در این نوشتار موضوع مربوط به رضا رخشان و همچنین فریدون نیکوفرد مورد بررسی جامع قرار میگیرد تا شبهه و سوالی برای جویندگان حقیقت باقی نماند.

آقای رضا رخشان در سال های ۱۳۹۶ و ۹۷ با شناسایی کارفرما و با کمک همراه خود فریدون نیکوفرد اقدام به نزدیک شدن به کارفرمای بخش خصوصی کرد. در این حرکت این شخص به شخص امید اسدبیگی متصل شد و همراه او کفه دیگر را یعنی مهرداد رستمی در اختیار گرفتند و با این استراتژی سعی در اصلاح چهره منفور کارفرمای بخش خصوصی در پیش چشمان کارگران داشتند.

در این مدت رضا رخشان کانال (گفتگوی کارگر و کارفرما) در تلگرام را راه اندازی کرد و بعد از مدتی که بی نتیجه بودن این اقدام معلوم شد، کانال تلگرامی شخصی خود را پایه ریزی کرد اما در واقع در پشت صحنه همان روابط و بلکه قوی تر را با شخص کارفرما برقرار کرد.

زمانی رسیده بود که کانال تلگرامی رسمی خود کارفرما (خبر هفت تپه) اخبار را منتشر نمیکرد و تمامی اخبار را میشد از شخص رضا رخشان دریافت کرد با این عنوان که:

دوستان-همکاران گرامی، همین الان با جناب مهندس اسدبیگی تماس داشتم و ایشان گفتند که حقوق به زودی در روز فلا و تاریخ فلان پرداخت خواهد شد! تمامی فایل های خبری این فرد به صورت صوتی و یا نوشتاری منتشر میشد و بر هیچ کس مخفی نبود و نیست که همکاری این شخص با کارفرمای بخش خصوصی که حالا بزرگترین اختلاس گر تاریخ ایران است، بسیار شفاف و معلوم بود.

تا زمانی که رسیدیم به اعتصابات بزرگ سال ۹۷.

در این سال اتفاقی رخ داد که شاید از توجه کارگران هفت تپه مخفی ماند اما در سطح بین المللی منتشر و علامت تعجب بزرگی را به وجود آورد.

با وجود ادامه اعتصاب و زندانی شدن همکارانمان و تخریب اعتصاب و عدم دستیابی کارگران به مطالبات خود، اما از طرف اتحادیه آی یو اف اطلاعیه ای مبنی بر دستیابی به تمام خواسته ها و مطالبات کارگری کارگران هفت تپه  منتشر شد. همان اتحادیه ای که آقای رضا رخشان با آنها و با واسطه ی شخصی به نام مهدی کوهستانی در ارتباط است. یعنی اخبار دروغ و موافق نظر شخص کارفرما توسط این افراد به اتحادیه های جهانی منتقل میشد و در خفا  بدور از توجه کارگران هفت تپه چنین خیانت هایی در حق هفت تپه و کارگر روا داشتند.

موضوع دیگر مبنی بر اصل سندیکایی بودن دو نفر فریدون نیکوفرد و رضا رخشان است.

قابل توجه است که این دو نفر برای بازگشت به کار خود پس از اخراج سال ۸۷ موظف به ثبت تعهد نامه محضری رسمی مبنی بر ((خروج از سندیکا و هرگونه تشکل مستقل  کارگری و عدم فعالیت کارگری در هر محیطی)) و ارائه آن به اداره اطلاعات شدند و اسناد آن موجود میباشد و به این ترتیب این افراد شخصا اقدام به کناره گیری از هر گونه فعالیت کارگری کرده اند و تنها به عنوان کارگر اجازه کار و فعالیت دارند. 

همچنین در سال ۹۷ هیئت مدیره سندیکا طی یک جلسه ای از رضا رخشان .خواست که تا به  تک روی های و همچنین فرصت طلبی خود از جمله: نوشتن بیانیه و انتشار آن بدون اطلاع وبدون هماهنگی با هیئت مدیره و حتی کارگران. اما به اسم و رسم و اعتبار  سندیکا و به نمایندگی از کارگران، اقدام به ارتباط با نهادها بین المللی کارگری بدون خبر و اطلاع هیئت مدیره و کارگران وغیره. در این جلسه رضا رخشان در جلسه حاضر نشده و به گزارش بازرس سندیکا و با رای اکثریت، از هیئت مدیره سندیکا کنار گذاشته شد که صورتجلسه آن در کانال رسمی سندیکای هفت تپه درآن زمان منتشر و اعلام گردید.وهمچنین فریدون نیکو فرد خود شخصا با نوشتن نامه به هیئت مدیره سندیکا استعفای خود را به عنوان عضو هیئت مدیره سندیکا تقدیم نمود .نامه در کانال تلگرام سندیکای موجود میباشد. 

لذا 

قابل ذکر است که افراد چون فریدون نیکوفرد و رضا رخشان به رای و اتفاق تمامی کارگران هفت تپه از نمایندگی کنار گذاشته شده اند و نشانه بارز آن عدم حضور این افراد در تجمعات واعتصاب(۷۲)روزه مطالبه گری اخیر  کارگری است.

چهار شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

syndica.hafttape@gmail.com

باز تکثیر از 

نهادهای همبستگی باجنبش کارگری در ایران -خارج کشور

Share: