جوانمیر مرادی به دادگاه انقلاب کرمانشاه احضار شد

روز دوشنبه ۴ اسفند، جوانمیر مرادی، فعال کارگری اهل کرمانشاه با دریافت ابلاغیه ای به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده، روز دوشنبه ۱۱ اسفند جهت رسیدگی به اتهام مطروحه در این شعبه حاضر شود. آقای مرادی روز یکشنبه ۱۴ دیماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت و حدود ده روز بعد با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

هرانا به نقل از کردپا، روز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، جوانمیر مرادی، فعال کارگری اهل کرمانشاه طی ابلاغیه ای به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شد.

در این احضاریه از آقای خواسته شده روز دوشنبه ۱۱ اسفند، جهت رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام در این شعبه حاضر شود.

روز گذشته جوانمیر مرادی با دریافت ابلاغیه الکترونیکی از اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام تبرئه و از ارجاع پرونده خود بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب کرمانشاه مطلع شد.

 مصادیق اتهام تبلیغ علیه نظام که به آقای مرادی نسبت داده شده‌اند، شامل بازنشر فراخوان بازنشستگان به تجمع برای ٢١ دی ٩٩، در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، جمع آوری کمک های خوراکی و بهداشتی برای کودکان کار و انتشار گزارش و تصاویر از شرایط کار و زندگی کودکان کار در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اعتراض به اعدام نوید افکاری و روح الله زم، تهیه و انتشار پیام ویدئویی به مناسبت سالگرد کشته شدگان در اعتراضات آبان ٩٨ و انجام مصاحبه‌هایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی، اعتراضات و اعتصابات کارگری با رسانه‌های خارج از ایران هستند.

این فعال کارگری روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. ماموران پس از بازداشت آقای مرادی، منزل وی را مورد تفتیش قرار دادند.

وی روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی، از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد و روز پنجشنبه ۲۵ دی امسال، با دریافت ابلاغیه ای بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام به شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه احضار شد و تفهیم اتهام شده بود.

pastedGraphic.png
Share: