pastedGraphic.png

منابع محلی از خوزستان گزارش داده اند در سه شهر ایذه، سوسنگرد و شادگان اعتراضاتی صورت گرفته که با واکنش نهادهای نظامی مواجه شده است.

رویداد ۲۴ نوشت گزارش‌ها حاکی است در برخی مناطق صدای تیراندازی نیز شنیده شده است. در برخی مناطق اینترنت قطع و یا سرعت آن به شدت کاهش یافته است.

هرانا در خصوص اعتراضات در خوزستان گزارش داده است: روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه، در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان در رسانه ها، در شماری از شهرهای خوزستان جو امنیتی برقرار شد. در همین زمینه، شب پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه دستکم ۲۰ شهروند در سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

همچنین گفته میشود که در شهرستان ایذه تجمعات اعتراضی برگزار شده و با سرکوب و برخورد ماموران همراه بوده و از گاز اشک آور نیز استفاده شده است. گزارش‌ها حاکی از اختلال گسترده در سرعت اینترنت و قطعی اینترنت تلفن همراه بوده است.

لازم به ذکر است؛ طی روزهای گذشته خبر افزایش قیمت نان و همچنین سهمیه ای شدن فروش آن با واکنش گسترده کاربران شبکه های اجتماعی همراه بوده است.

در شبکه های اجتماعی هم ویدئو هایی منتشر شده است که نشان میدهد به سوی مردم تیراندازی میشود.

مردم شعار میدادند : « توپ تانک فشفشه خامنه ای کشته شه» ، « توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» ، « مرگ بر خامنه ای، مرگ بر رئیسی » .

بر اساس این گزارشات این تظاهرات همچنان بصورت پراکنده ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.