تعدادی از پزشکان درمانگر اعتیاد در اعتراض به تصمیمات دارویی وزارت بهداشت در مقابل «ستاد مبارزه با مواد مخدر» تجمع کردند. پزشکان معترض این تصمیم را به‌دلیل سودجویی برخی از دست اندرکاران می‌دانند که به ضرر بیماران می‌باشد.

صبح روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، تعدادی از پزشکان درمانگر اعتیاد اقدام به تجمع اعتراضی کردند. وزارت بهداشت تصمیم گرفته است که  از این پس داروهای آگونیست ترک اعتیاد را در داروخانه‌ها توزیع کنند. از جمله این داروها، متادون و بوپرونورفین می‌باشد که تا کنون زیر نظر پزشک مصرف می‌شدند.

آقایان بس است. با جان مردم تجارت نکنید

پزشکان درمانگر اعتیاد می‌گویند درمان اعتیاد فقط در اختیار قرار دادن دارو در دست بیمار نیست. اعتیاد بدلیل عوامل روانی در جامعه گسترش یافته و فرد معتاد، ابتدا باید روان‌درمانی شود. این برای ما بسیار عجیب و غیر قابل فهم است که وزارت‌خانه‌ای چنین تصمیمی غیر علمی بگیرد. در وزارت‌خانه بهداشت و درمان کشور کارشناسان و متخصصات زیادی وجود دارند که می‌توانند در ای زمینه نظر تخصصی بدهند.

یکی از پزشکان درمانگر اعتیاد حاضر در صحنه گفت: بدون کمترین تریدیدی، تصمیم گرفته شده به علت سودجویی برخی از دست‌اندرکاران است. کسانی که چنین تصمیماتی را می‌گیرند می‌خواهند از طریق جان مردم هم، تجارت کنند. آقایان بس است. با جان مردم تجارت نکنید.

پزشکانی که در مقابل«ستاد مبارزه با مواد مخدر» جمع شده بودند، پلاکارد بزرگی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود:

«سلامت جامعه را فدای سودجویی‌های شخصی نکنید»

پزشکان حاضر در صحنه از مسئولین وزارت بهداشت و درمان خواستار آن بودند که هرچه سریعتر نسبت به تصمیم گرفته شده تجدید نظر کنند. زیرا چنین تصمیمی نه تنها کمکی برای درمان بیماران معتاد نخواهد کرد، حتی عوارض جانبی زیادی دارد که جامعه را با مشکلات جدی بزرگتری مواجه خواهد نمود.