حضور یگان ویژه داخل شرکت نیشکر هفت تپه برای مقابله با کارگران اعتصابی به دستور دادستان شوش

روز پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۹، نود و پنجمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل مدیریت شرکت برگزار شد.

این تجمع اعتراضی کارگران در حالی برگزار شد که روز قبل از آن، جافرپور مسئول بازرسی شرکت با سلاح سرد و توهین و با حمایت دادستان شوش به کارگران معترض حمله کرده بود.

به گزارش منابع کارگری در شرکت نیشکر هفت‌ تپه ، روز پنجشنبه به دستور جعفری چگنی و نظری، دادستان شوش، برای مقابله با کارگران اعتصابی و حمایت از جافرپور و دیگر مدیران وابسته به کارفرما، یگان ویژه ضدشورش به شرکت نیشکر هفت‌تپه اعزام شدند تا با تجمع کارگران برخورد کنند.

بر اساس این گزارش، کارگران تجمع‌کننده که از همکاران غیرنیشکری بودند، شروع به توضیح علت تجمع و مسالمت‌آمیز و قانونی بودن تجمع حق‌طلبانه خود کردند و با خونسردی و هوشیاری با موضوع برخورد نمودند تا درگیری احتمالی رخ ندهد.

گزارش منابع کارگری در هفت‌تپه ادامه می‌دهد:

«به این ترتیب نود و پنجمین روز اعتصاب کارگران هفت‌تپه با حضور چهره خشونت‌آمیز یگان ویژه همراه شد.»

به گفته کارگران هفت‌تپه، مسئولینی که قول و وعده اجرای فوری خلع ید را داده بودند، مسئولینی که قول بازگشت به کار همکارن فصلی غیرنیشکری را داده بودند، همگی در سکوت کامل فرو رفته‌اند و در عوض اراذل و اوباش با شمشر به کارگران اعتراض می‌کنند و یگان ویژه ضدشورش را برای شکستن اعتصاب به شرکت می‌فرستند.

کارگران هفت‌تپه به مسئولین هشدار داده و گفته‌اند: «مسئولین خوب بدانند که در هفت تپه، اعتصاب هرگز تمام نمی‌شود، بلکه از حالت بسیار پررنگ به مقدار کمرنگ‌تری، به صورت موقت تغییر پیدا می‌کند؛ اما به سرعت و دوباره سر باز می‌کند و مثلا به صورت تجمعات گسترده درون شهر ادامه پیدا خواهد کرد.»

نمایندگان و جمعی از کارگران، همکاران خود را به هوشیاری و اتحاد هرچه بیشتر دعوت کرده و تنها راه تسریع در خلع ید این بخش خصوصی فاسد و اختلاسگر و راه بازگشت به کار تمام همکاران اخراجی از بخش‌های مختلف و احقاق تمامی حقوق عقب افتاده خود را در احیای تجمعات و اعتصابات پرشمار و باشکوه می‌دانند.

آنها اظهار داشتند که برای پیگیری این مطالبات به هیچ وجه دست از اعتراض به شکل‌های مختلف برنخواهیم داشت.

Share: