01/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

حمایت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری از پایان فوری اشغالگری اسراییل

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری با صدور بیانیه‌ای خواهان پایان دادن فوری به اشغالگری اسراییل و شهرک‌سازی در سرزمین‌های عربی اشغالی برای حل عادلانه و مسالمت‌آمیز قضیه‌ی فلسطین شد.

در این بیانیه آمده است: «نه به ریاکاری امپریالیستی

راه‌حلی عادلانه و مسالمت‌آمیز برای قضیه فلسطین

تمام جهان با اضطراب و نگرانی نظاره‌گر خونریزی‌های جدیدی است که در اسراییل و فلسطین در حال وقوع است و تهدیدی برای شعله‌ور شدن کل منطقه‌ی خاورمیانه محسوب می‌شود.

برای فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تردیدی نیست که علت اصلی این چرخه‌ی خونین، اشغال مستمر و شهرک‌سازی غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسط اسراییل و جنایات مداوم روزانه و محاصره‌ی غزه است که سال‌هاست علیه مردم فلسطین انجام می‌شود. جنایاتی که با تسامح و حمایت تحریک‌آمیز اسراییل از سوی قدرت‌های بزرگ امپریالیستی، یعنی آمریکا، اتحادیه‌ی اروپا و بقیه‌ی متحدان آنها انجام می‌گیرد و در سال‌های اخیر وحشیانه‌تر و غیرقابل‌قبول‌تر هم شده است.

تلاش کسانی که در طول زمان بر جنایات و کشتار مردم فلسطین چشم‌پوشی کرده و به استمرار اشغال و استعمار یاری رسانده‌اند اما امروز اسراییل را قربانی تجاوزات فلسطینی‌ها معرفی می‌کنند، دست‌کم ریاکارانه و غیرواقعی است.

برای فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری واضح است که تنها راه تأمین و تحکیم صلح و امنیت برای مردم فلسطین و اسراییل، و نیز در خاورمیانه‌ی گسترده‌تر، پایان دادن فوری به اشغالگری اسراییل و شهرک‌سازی در سرزمین‌های عربی اشغالی است، ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ با پایتختی بیت‌المقدس شرقی و تضمین حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

در این راستا، فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به مبارزه و ابراز همبستگی خود با مردم رنج‌دیده اما مبارز فلسطین ادامه خواهد داد».