حمایت کارگران فولاد اهواز از اعتصابات سراسری کارگران صنعت نفت اعلام کردند

کارگران شرکت صنعتی فولاد ایران- اهواز، طی بیانیه‌ای از اعتصابات سراسری کارگران صنعت نفت حمایت کردند

با ادامه اعتصابات سراسری کارگران و کارکنان شرکت‌های صنعت نفت، روزانه اقشار جدیدی از این حرکت حق‌طلبانه حمایت می نمایند. روز ۷ خرداد ۱۴۰۰ کارگران شرکت صنعتی فولاد اهواز نیز با انتشار بیانیه‌ای، از کمپین ۱۴۰۰» حمایت نمودند. در بیانیه یاد شده، از کارگران صنعت نفت بعنوان پرچمداران و پیش قراولان این حرکت جدید یاد شده و از آن اعلام حمایت نمودند.

متن بیانیه کارگران شرکت صنعتی فولاد ایران چنین است:

به کارگران پروژه ای و رسمی صنایع نفت گاز پتروشیمی 

به شما کارکنان صنعت نفت و کارگران شاغل در پالایشگاه‌ها که به صورت گسترده در بیش از ۷۰ شرکت و با جمعیتی بالغ بر ۳۰هزار نفر دست به اعتصاب زده‌اید. شما که پرچم‌دار و پیش‌قراول موج جدید اعتصابات سراسری کارگران هستید. شما که کنار خود حمایت تمام کارگران ایران و‌جهان، خانواده‌های دادخواه و جان‌باختگان اعتراضات آبان و تشکل‌ها و جمع‌های کارگری را دارید.

ما “کارگران مستقل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران-اهواز نیز در جسم و جانمان با کارگران اعتصابی و مقاومت گسترده هم‌طبقه‌ای‌ها، علیه شرکت‌های واسطه‌ای، ظلم دولتی، دستمزد پایین، عدم ثبات شغلی و علیه تمامی اشکال نابرابری طبقاتی یکرنگ و یک‌دل هستیم.‌

نشان دهیم که ما وعده و وعید نمی‌خواهیم

به همین جهت، فرصت را غنیمت می‌شماریم تا از همرزمان خود بخواهیم که با نیرویی متحد تلاش کنیم تا به این اعتصابات بپیوندیم. بیایید نشان دهیم که ما وعده و وعید نمی‌خواهیم و زندگی بهتر را همین امروز طلب می‌کنیم. آینده‌ نامعلوم چیزی عاید ما نخواهد کرد. مبارزه امروز ما فلسفه ساده‌ای دارد و آن تغییر وضعیت زندگی و جامعه‌مان است. ما در دوره تاریخی ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم که جنبش کارگری پیشتاز تمام اعتراضات جامعه شده و کارگران صنعتی و نیروهای مزدی، برای نخستین مرتبه در تاریخ ایران در قامت طبقه به میدان آمده‌اند.

حرکت سراسری که کارگران صنعت نفت آن را شکل داده‌اند، همراه با آموزش مبارزه جمعی، چراغ راه آینده‌ باقی کارگران و نیروهای مزدبگیر و بیکار نیز هست. بهمین دلیل به همکاران عزیز پیشنهاد می‌دهیم تا در ارتباطات و مکالمات خود درباره کیفیت این اعتصابات گفتگو کنند و مباحث جنبش کارگری و سازماندهی‌ اعتصابات را بیشتر از قبل مطرح سازند.‌

پشتیبانی گسترده از همدیگر، تضمین پیروزی ماست

درد یکی است و درمان نیز. همه جا از کارگر و بازنشسته و معلم و کارمند و مالباخته و … از دستمزد زیر خط فقر می‌رنجند‌، امنیت شغلی ندارند‌، در شکاف عمیق طبقاتی گرفتارند‌، حمایت پرقدرت یا پشتیباتی دولتی ندارند و بدون افق و ناامیدانه نفس می‌کشند. در حالیکه در سرزمینی غنی از منابع حیات و ثروت‌های اجتماعی زندگی می‌کنیم. اما اقلیتی از طماعان و غارتگران کمر به نابودی ما بسته‌اند. چرا از این همه ثروت چیزی نصیب خانواده کارگر نمی‌شود؟

اما کارگران‌ نفت در ادامه اعتصاب‌های پرشور اقشار مختلف مردم، طی سال‌های اخیر دست به حرکت گسترده‌ای زده‌اند که نیازمند همراهی تمام آن‌هایی است که نشان‌داده‌اند به دنبال حق خود با اعتصاب و اعتراض خواهند رفت. کارگران شریف صنایع نفت شجاعانه برای مطالبات طبقاتی برخاسته‌اند و با نهادهای فاسد سرمایه‌داری در جدال قرار گرفته‌اند .

برای به عقب راندن نهادها و قدرت‌های ضدکارگری، ضروریست تا همگامی برادران و خواهران خودشان را در میان کارگران و معلمان و کامیون‌داران و بازنشستگان و دانشجویان و … داشته باشند. تنها در صورت پیوستن به این کمپین جمعی و اعتصاب سراسری با خواست‌ها و مطالبات مشترک طبقه کارگر است که میتوانیم به یک زندگی بهتر و یک جامعه انسانی برسیم.

کارگران مستقل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران-اهواز

Share: