حمایت کامیون داران و رانندگان کشور از اعتصابات کارگران صنعت نفت

اتحادیه کامیون داران و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای کشور با انتشار بیانیه‌ای حمایت قاطع خود را از کارگران صنعت نفت اعلام نمودند. این اتحادیه ضمن حمایت خود از اعتصاب کارگران صنعت نفت، اعلام نمودند: «اگر به خواسته‌های برحق این کارگران رسیدگی نشود، کامیون‌داران و رانندگان سراسر کشور هم به اعتصاب خواهند پیوست.»

اتحادیه تشکل‌های کامیون داران و رانندگان سراسر ایران در روز پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰، در اعلام همبستگی با کارگران صنعت نفت، خواسته‌های آنان را برحق شمردند.

اتحادیه کامیون‌داران می‌افزاید: «اعتصاب کارگران پیمانی صنایع نفت و پتروشیمی در اعتراض به دستمزد پایین است. اعتراضی به حق نسبت به شرایط سخت و طاقت‌فرسای کاری که از روز ۲۹ خرداد آغاز شده است. این اعتصاب که «کمپین ۱۴۰۰» نامیده می‌شود، همواره در حال گسترش بوده و به بسیاری از استان‌ها و شهرهای کشور رسیده است.

ما رانندگان حمل و نقل جاده‌ای، بخوبی آگاه هستیم که این اعتصاب در ادامه سلسله اعتراضات اقشار زحمت‌کش جامعه صورت گرفته است. اعتراضاتی که بر علیه فساد سیستماتیک و چپاول دولتی است. سیاست‌هایی که منجر به هدر رفتن سرمایه‌های عمومی کشور شده و فقر و تورم و بیکاری در سطح کشور نیز ناشی از آن می‌باشد.

ما رانندگان، ضمن همبستگی عمیق و همه‌جانبه خود از این کارگران محروم، اعلام می‌داریم که باید هرچه سریعتر به خواسته‌های آنان رسیدگی شود. در غیر این‌صورت، کامیون داران و رانندگان سراسر کشور هم به این اعتصاب خواهند پیوست.»

درد مشترک همه کارگران و زحمت‌کشان

pastedGraphic.png

اتحادیه تشکل‌های کامیون‌داران و رانندگان کشور، در بیانیه خود کارگران رسمی صنعت نفت را نیز مورد خطاب قرار داده‌اند. اتحادیه کامیون داران اضافه نموده است که تمامی خواسته‌های کارگران پیمانی برحق است و از آنان حمایت می‌کند. از کارگران رسمی صنعت نفت درخواست داریم با مشارکت در این اعتصاب همبستگی خود را اعلام نمایید. چرا که همگی یک درد مشترک داریم. فقط با اتحاد و همبستگی سراسری است که می‌توان به حقوق از دست رفته خود نائل آئیم.

آنها بار دیگر تأکید کردند که اگر به مطالبات این کارگران شریف و زحمت‌کش رسیدگی نشود و اگر خواسته‌های برحق آنان برآورده نگردد، ما رانندگان حمل و نقل جاده‌ای در سراسر کشور نیز به این اعتصاب خواهیم پیوست.

اتحادیه تشکل‌های کامیون داران و رانندگان سراسر ایران

Share: