حمله هوایی ترکیه به مواضع کردهای سوریه

پایگاه هوایی ترکیه به پایگاه کردهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، پایگاه نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرد.

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت كه نیروهای آمریكایی از مرز با تركیه در شمال سوریه عقب نشینی كردند و توافق نامه های به دست آمده با متحدان كرد را نقض كردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، همچنین گفت كه ارتش آمریكا مناطقی را در شمال سوریه، جایی كه ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی را علیه نیروهای كرد انجام دهد، ترک می كند.

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.

این کانال اذعان می کند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قربانیان این اعتصاب در دست نیست.

کانال دولتی سوریه الخبریه همچنین از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داد.

اردوغان گفت تصمیم در مورد عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.

به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و قرار دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.

واشنگتن گفت نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شرکت نخواهند کرد.

دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد را انجام می دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را پس برگرداند.

Share: