حوادث کار؛ کشته شدن ۴ کارگر و مصدوم شدن ۱۰ کارگر در سه حادثه جداگانه

حوادث کار، در سایه فقدان استانداردهای ایمنی، هر روز جان تعدادی از کارگران را می‌گیرد.

روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹، ریزش دیواره پل در حال ساخت شهر اسالم تالش در گیلان منجر به مرگ یک کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر شد.

به گزارش رسانه‌ها، عصر روز چهارشنبه ۲۹ بهمن، حادثه رانش خاک، باعث محبوس شدن دو کارگر، زیر آوار حاصل از ریزش حاشیه پل در حال ساخت شهر اسالم تالش شد.

در پی حادثه ریزش دیواره پل، در بررسی‌های اولیه ماموران امداد و نجات مشخص شد، یکی از کارگران به دلیل حج سنگین آوار همان دقایق اولیه دچار خفگی شده و جان سپرده است و کارگر دیگری که به شدت مصدوم شده بود برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش منابع کارگری، کارگران مذکور تحت مسولیت شرکت پیمانکاری «خانه گستر گیل» با نظارت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان مشغول انجام این پروژه عمرانی بوده‌اند.

انفجار دیگ بخار در واحد تولید خوراک دام بابل/ کشته و زخمی شدن ۶ کارگر

حوالی ظهر روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹، در اثر انفجار دیگ بخار، در یک واحدتولید کننده خوراک دام و طیور در شهر بابل استان مازندران، ۳ کارگر جان باختند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، حوالی ظهر پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹، دیگ بخار یک واحد تولید کننده خوراک دام طیور در روستای چمازکلا شهرستان بابل استان مازندران، منفجر شد و در پی وقوع این انفجار، ۳ کارگر جان خود را از دست داده و سه کارگر دیگر مصدوم شدند.

مهدی غلامی نیا (سخنگوی اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل) حادثه را بدین صورت گزارش کرده‌است: انفجار و آتش سوزی دیگ بخار، ریزش بخش‌هایی از ساختمان این واحد تولیدی را به دنبال داشت. در پی ریزش ساختمان، ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و ۳ کارگر دیگر به شدت مصدوم شدند. به گفته غلامی نیا؛ ۳ کارگر مصدوم این حادثه به دلیل شدت مصدومیت در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بهشتی بستری شده‌اند.

گازگرفتگی ۶ کارگر در معدن زغال سنگ یورت استان گلستان

معدن یورت در استان گلستان و تکرار حوادث کار.  شش کارگر در معدن زغال سنگ یورت استان گلستان بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند.

روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹، شش کارگر حین کار در تونل شماره سه معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزاد شهراستان گلستان بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند.

گزارش‌ها حاکی است که از مجموع کارگران آسیب دیده ۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده و بقیه به بیمارستانی در آزادشهر منتقل شدند و حال همه آن‌ها مساعد گزارش شده است.

سیدرسول حسینی، فرماندارشهرستان آزادشهر، در مورد این حادثه گفت: این اتفاق به دلیل دپوی زغال سنگ استخراجی و انباشت گاز در تونل شماره سه برای ۶ معدنچی رخ داده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *