حوادث کار ؛ مرگ ۶ کارگر و مصدوم شدن یک نفر در گرمسار، ساوه، ارومیه، کاشان، تنگستان و شهرکرد

جان‌باختن یک کارگر در حادثه آتش سوزی یک دامداری در روستای ملیجان گرمسار

حوادث کار روز شنبه ۱۶ آذر ماه ۹۸، بر اثر آتش سوزی در یک دامداری در روستای ملیجان پایین گرمسار یک کارگر جان خود را از دست داد. این حادثه در ساعت ۷ صبح اتفاق افتاد و متاسفانه این کارگر جان خود را از دست داد.

جان باختن یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ارتفاع در ساوه

عصر روز جمعه ۱۵ آذر ماه حوالی ساعت ۱۸ و۳۰ دقیقه یکی از کارگران ساختمانی در یکی از محله‌های شهر ساوه در استان مرکزی به دلیل فراهم نبودن الزامات ایمنی کار، از ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت، سقوط کرد و جان باخت.

کارگر متوفی مردی ۲۴ ساله بود که از ناحیه سر و کمر دچار جراحت شدید شده بود و حین نقال به بیمارستان جان سپرد.

مرگ یک کارگر در اثر نشت گاز منواکسید کربن در ارومیه حوادث کار

در ارومیه یک مرد ۵۱ ساله نگهبان آپارتمان نیمه ساخته روز جمعه ۱۵ آذرماه بر اثر نشت گاز منواکسید کربن در محل استراحتش که یک کانکس،‌ جان خود را از دست داد.

مصدومیت یک کارگر ساختمانی در اثر برق گرفتگی در کاشان

روز پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸، یک کارگر ۴۰ساله در طبقه سوم ساختمان در حال ساخت در اثر برق گرفتگی، دچار سوختگی شدید و بیهوشی شد.

این حادثه به دلیل برخورد میلگردی که در دست کارگر بود با سیم‌های انتقال برق فشار قوی در میدان پلیس کاشان رخ داد. کارگر مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافت.

مرگ یک کارگر در اثر برخورد با تیغه لودر در تنگستان

روز چهارشنبه ۱۳ آذر نیز در حادثه تاسف بار دیگری در اسکله بندر عامری شهرستان تنگستان، در اثر برخورد یک کارگر ۲۹ ساله اکیپ خاک‌شناسی با تیغه لودر در حال کار، جان سپرد. وی به داخل گودال در حال حفر رفته بود که در اثر برخورد با لودر و شدت جراحت وارده قبل از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

مرگ دو کارگر چاه‌کن بر اثر برق‌گرفتگی

همچنین روز سه‌شنبه ۱۲ آذر، دو کارگر چاه‌کن در  احمدآباد مستوفی محله حسن‌آباد خالصه در غرب تهران در عمق چاه آب، دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی در نیمه نخست سال جاری (۱۳۹۸)، ۸۹۸ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۴ درصد بیشتر شده است.

ریزش تونل زره شهرستان کیار شهرکرد و نجات ۱۰ کارگر معدن

در خبر دیگری از حوادث کار آمده است که بارش باران و برف در نزدیکی شهرکرد باعث ریزش کوه در مسیر ورودی کارگاه عملیاتی تونل زره شهرستان کیار در حد فاصل شهر شلمزار و ناغان و در ۴۰ کیلومتری شهرکرد شد.

شب سه‌شنبه ۱۲ آذر، ۱۰ کارگر تونل زره شهرستان کیار استان چهار محال و بختیاری که به‌ علت بارش باران بخش‌هایی از آن ریزش کرده و در آن گیرافتاده بودند، نجات یافتند.

Share: