حوادث کار در شهرهای مختلف مرگ و مصدومیت ۱۵ کارگر را در پی داشت

روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸ در حوادث کار ، ۱۵ کارگر طی سه حادثه جداگانه در شهرهای تهران، سقز، بجنورد و نیمروز دچار حادثه شدند. در این حوادث کار ۳ کارگر جان خود را از دست داده و ۱۲ کارگر نیز مصدوم شدند.

مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر انفجار سیلندر گاز در یک کارگاه در جاده خاوران

ظهر روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸ یک مورد حادثه آتش‌سوزی در پی انفجار در کارگاه تولیدی در جاده خاوران ـ قاسم‌آباد اتفاق افتاد که در اثر آن یک کارگر جان باخت و کارگر دیگری شدیداً مجروح شد. در این کارگاه اسپری‌های تمیز کننده لاستیک و داشبورد خودرو تولید می‌شد که انفجار، باعث آتش‌سوزی نیز شد. درها و پنجره‌های این کارگاه کاملا تخریب شد. در این کارگاه سیلندرهای گاز مایع در ابعاد مختلف نیز وجود داشت.

جان‌باختن یک راننده بر اثر سقوط از ارتفاع در محور سقز ـ بوکان در حوادث کار

یک راننده لودر در محور جاده سقز به بوکان در استان آذربایجان غربی بر اثر حادثه شغلی جان خود را از دست داد.

روز دوشنبه ۲۹ مهرماه ۹۸، یک راننده لودر که در حال اجرای عملیات راه‌سازی در محور جاده سقز به بوکان بود، به پایین سقوط کرد و جان خود را از دست داد. پیکر راننده لودر که از اهالی شهر میاندوآب است، تحویل عوامل پزشکی قانونی شد.

مرگ یک کارگر چاه‌کن بر اثر ریزش چاه در بجنورد

مطابق گزارش دیگر، روز یکشنبه ۲۸ مهرماه یک چاه‌کن حین حفر یک حلقه چاه در حوالی شهر حصار و گرمخان گرفتار آوار ناشی از ریزش چاه شد. متاسفانه به دلیل عدم وجود امکانات ایمنی، این چاه‌کن در زیر آوار گرفتار شد و در نهایت جان باخت. خاطر نشان می‌شود که جسد این مقنی پس از حدود ۱۹ ساعت در محل پیدا و به پزشکی قانونی منتقل شد.

مصدومیت ۱۱ تن در شهرستان نیمروز در اثر واژگونی تراکتور

در همین روز واژگونی یک دستگاه تراکتور در شهرستان نیمروز ۱۱ مصدوم برجای گذاشت. ۱۱ نفر از مصدومین حادثه جهت ادامه درمان به بیمارستان امیرالمؤمنین زابل اعزام شدند. شهرستان نیمروز شمالی‌ترین شهرستان‌ استان سیستان و بلوچستان در شرق ایران واقع است.

Share: