حوادث کار ـ مرگ و مصدومیت ۱۵ کارگر در ایلام، قزوین و همدان

مرگ دو کارگر در پروژه سد سمیره در شهرستان بدره در استان ایلام

به گزارش خبرگزاری مهر از حوادث کار در شهرستان بدره، روز پنجشنبه ۱۶ مردادماه، ۲ کارگر در پروژه سد سیمره در شهرستان بدره در استان ایلام بر اثر سقوط بار جرثقیل، جان خود را از دست دادند.

‌ در خصوص جزئیات این حادثه گفته شده که کارگران نصاب دریچه‌های سرریز سد در حال نصب قطعات بدنه سد بودند که در این هنگام کابل جرثقیل موجود در محل که کار انتقال قطعه‌های بزرگ را به بدنه برعهده داشته ناگهان پاره شده و نهایتاً بار جرثقیل از ارتفاع سقوط کرده و پس از برخورد با دو نفر از کارگران منجر به فوت دلخراش آنها شده است.

مصدومیت ۷ کارگر در حوادث کار در شهرستان الوند استان قزوین

به گزارش خبرگزاری مهر، ساعت ۱۸ و سی دقیقه عصر روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه ۹۹، انفجار در کوره ذوب یک واحد تولیدی در شهر صنعتی البرز قزوین ۷ مصدوم برجای گذاشت.

بنا به این گزارش، انفجار در کوره ذوب یک شرکت تولید فولاد از ضایعات آهنی (کلاچ) در شهر صنعتی البرز موجب آتش سوزی در این واحد شد که در این حادثه ۷ نفر از کارگران دچار سوختگی و جراحت شدند.

یکی از مصدومان در محل حادثه درمان شد و شش نفر دیگر هم به بیمارستان منتقل شدند. حال یکی از کارگران مصدوم شده وخیم بوده که احتمال انتقال وی برای مداوا به تهران وجود داشته است.

لازم به ذکر است که شرکت کلاچ پیش از این در تولید لوله‌های چدنی فعالیت داشت.

مرگ و زخمی شدن ۶ کارگر کشاورزی در تصادف رانندگی در همدان

بنا به خبر دیگری، روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد ماه ۹۹، بر اثر تصادف خودروی حامل کارگران کشاورزی از مزرعه محل کار خود با یک دستگاه کامیون بنز در ورودی میدان جاده غار در همدان ۶ کارگر کشته و زخمی شدند.

در این حادثه تاسف انگیز دو نفر از کارگران در دم جان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. سه کارگر مصدوم دیگر این حادثه در بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

این کارگران بعد از پایان کار هنگام برگشت از کار سوار بر یک خودرو بودند که خودروی حامل آنها با یک دستگاه کامیون بنز در ورودی میدان جاده غار همدان تصادف کرد.

Share: