حوادث کار

مرگ یک کارگر معدنچی در معدن زغال‌سنگ نگین طبس

در یکی از حوادث کار ، یک کارگر معدنچی به نام مصطفی افتخاری در معدن زغال‌سنگ نگین طبس بر اثر گیر کردن در میان سیم بکسل دستگاه‌های کشنده واگن‌ها جان باخت.

به گفته کارگران معدن زغال‌سنگ نگین طبس حوالی ساعت ۶ عصر روز شنبه ۵ بهمن ماه، یک کارگر اپراتور وینچ (نوعی دستگاه کشنده واگن‌ها در سطح شیب‌دار) حین کار در تونل شماره سه معدن زغال‌سنگ نگین بین حفاظ دستگاه و سیم بکسل گیر کرده و به دلیل شدت جراحات وارده از ناحیه سر، جان باخت.

کارگر حادثه دیده که اپراتور دستگاه وینچ بود، هنگامی که قصد تخلیه واگن را در معدن شماره سه داشت به دلایل نامعلومی بین سیم بکسل و حفاظ دستگاه وینچ گیر می‌کند؛ بطوری که در اثر آن جمجمه او شکسته می‌شود.

لازم به ذکر است که اپراتور وینچ حین انجام کار باید دستیار داشته باشد؛ اما از اینکه در روز حادثه چرا آقای افتخاری به عنوان اپراتور دستگاه تنها کار می‌کرده، همکاران کارگر متوفی اظهار بی اطلاعی می‌کنند.

مصطفی افتخاری ساکن شهر بشرویه از توابع شهرستان طبس است و یک روز پس از حادثه، مراسم خاکسپاری وی انجام شد.

از قرار معلوم حادثه دیگری بامداد روز یکشنبه ۲۲ دی ماه در یکی از معادن دستگران بخش خصوصی معدن زغال‌سنگ اتفاق افتاده است.

آسیب‌دیدگی یک کارگر ۲۵ ساله در اثر سقوط در عمق چاه

در موردی دیگر از حوادث کار ، ظهر یکشنبه ۶ بهمن ماه ۹۸، در یک واحد مرغداری در سه راهی امامزاده اباذر شهرستان قزوین یک کارگر ۲۵ ساله به همراه تعمیرکار در حال تعمیر پمپ آب بود که در چاه آب سقوط کرد.

از قرار معلوم این چاه آب ۷۰ متر عمق داشته که این فرد در حین سقوط با دست‌های خود به کابل برق آویزان شده بود که این موضوع باعث شد تا به عمق چاه سقوط نکند و سر او بیرون از آب باشد. این کارگر که از ناحیه پا آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل شد

Share: