در سمیرم وضعیت ملتهب است. ساعت ۵ صبح امروز، نیروهای جمهوری‌اسلامی به خانه‌ی کشته‌شدگان در آبان ۱۴۰۱ سمیرم حمله و دست‌کم خواهر علی عباسی و دو برادر مراد بهرامیان را که در اعتراضات کشته شدند را بازداشت کرده‌اند. یک پیام دریافتی می گوید: سمیرم واقعا جنگ به معنای واقعیه، همه جای شهر نیرو یگان آوردن و مردم دست خالی دارن با آن ها میجنگن. می خواهند صدای مردم سمیرم رو خفه کنند. گزارشگران می گویند بیش از هزار نیروی یگان ویژه کاملا مسلح روانه شهر سی هزار نفری سمیرم کرده اند و همه ی نقاط حساس شهر را تحت کنترل گرفته اند.

سپاه: اظهارات سردار اباذری اظهارات شخصی است!

روابط عمومی کل سپاه پاسداران چهار روز پس از اذغان یکی از سرداران سپاه در ارتباط با “تنها گذاشته‌شدن خامنه‌ای” از سوی برخی از فرماندهان بالای سپاه، واکنش نشان داد و در اطلاعیه‌ای اظهارات “تقطیع شده سردار اباذری” را “برداشت و تحلیل شخصی” او دانست. روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه خود همچنین تاکید کرده است که سردار اباذری مشاور فرمانده کل سپاه نیست.
بیش از ۱۰۰ روز است که خیزش مردمی ایران تداوم پیدا کرده و روز به روز نیز گسترش می‌یابد. هم‌زمان با آن “نگرانی و تردید” در بدنه بسیج و همچنین در میان سرداران سپاه نیز افزایش یافته است.
در ظرف تنها چهار روز اظهارات دو تن از سرداران سپاه در ارتباط با “تنها ماندن خامنه‌ای” به طور گسترده رسانه‌ای شده است. حمید اباذری در یک سخنرانی که از شبکه استانی صداوسیما مازندران نیز پخش شده در گلایه از عدم همراهی روحانیان و فرماندهان بلندپایه سپاه با رفتار حاکمیت نسبت به معترضان گفت: «آقاجان تو این ‌قدر القاب پشت سرت هست، کلی بیتت برو و بیا دارد پس چرا حرفی نمی‌زنی؟»
روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ خود در واکنش به این سخنان گفته است: «آنچه در ویدیوی منتشر شده آمده است برداشت، تحلیل و نظر شخصی سردار اباذری است که با واقعیات موجود انطباق ندارد.»

میلاد علوی خبرنگار روزنامه شرق بازداشت شد

میلاد علوی خبرنگار شبکه شرق با حضور در دادسرای زندان اوین بازداشت شد. به گزارش شرق، ۲۲ آذرماه ماموران با حضور در منزل او لپ‌تاپ و گوشی تلفن همراهش را ضبط کرده بودند. علوی امروز صبح برای ارائه توضیحات به دادسرای اوین رفته بود که در تماس با خانواده از بازداشت خود خبر داد.

پیام آتش شاکرمی، خاله نیکا شاکرمی در صدمین روز کشته شدن او در اعتراضات

آتش شاکرمی، خاله نیکا شاکرمی از کشته شدگان اعتراضات در ایران، شنبه ۱۰ دی ماه متنی به مناسبت صدمین روز کشته شدن او در اینستاگرام منتشر کرده است.
«شجاع دل ِ یاغی
جنگجوی بادپا
به خاک بازگشته ای.
صد روز از آن بازگشت ِ غریبانه ات به خاک می گذرد و سهم ِ خاله آتش ات از سوگواری برای تو همین سوگواری غریبانه و تنهاست بر خاک ات….
میدانم حالا روح‌ِ آزاد و یاغی ات با گرگ‌های زاگرس در باد می دود، با عقاب هایش اوج می گیرد، و با شاه ماهی ها به قعر آبهای سبز ِ زاگرس ِ زیبا می رود…
جوجوی قشنگم با رفتن ِ تو خاله آتش ات روی مین رفته و بخش هایی از روح اش را برای همیشه ازدست داده،
اما این معلول ِ اندوهگین با همان بخش های باقی مانده اش با قوانین ِ خودش از خاک بلند می شود چراکه تو در او زنده ای.