خبرهایی از حمایتهای مردم شهرهای مختلف از مردم روستای چنار محمودی لردگان

بنا به خبرها و کلیپهای گذاشته شده بر روی شبکه‌های اجتماعی شماری از مردم در شهرهای اصفهان و مسجد سلیمان و کازرون اقدام به حمایت از مردم چنار محمودی لردگان کردند.

کارگران و نیروهای خط لوله‌ی گاز جلفا با در دست داشتن تراکتی با مضمون «چنار لردگان تنها نیست» از مردم روستای چنارمحمودی و  تظاهرت مردم لردگان حمایت کردند، همچنین خبرها و ویدئوهایی از اعلام حمایت شماری از مردم اصفهان و مسجد سلیمان و کازرون بر روی شبکه های اجتماعی گذ اشته شده است.

در یکی از این ویدئوها  یکی از این جوانان می گوید:

«… ما از کازرون داریم به سمت لردگان می‌رویم. به اتفاق ۵ نفر از دوستان. و از بقیه هموطنان که در آن نواحی هستند می‌خواهیم هرچه سریعتر خودشان را به آن شهر برسانند و مردم لـردگان را تنها نگذارند. ما الان باید توی این موقعیت با هم متحد باشیم و پشت هم باشیم. درود بر غیرت لر و هرچی بچه های یاسوج و لـردگان».

پس از اعلام ابتلای مردم روستاهای چنار محمودی به ویروس اچ آی وی مثبت، تجمعات و اعتراضات خشمگینانه  در لـردگان برگزار شد که اوج آن در روز شنبه ۱۳ مهر ۹۸ بود. در آن روز مردم خشمگین، اداره بهداشت شهر را سنگ‌باران کردند، تابلوی فرمانداری را پایین کشیدند و دفتر و خودروی امام جمعه لردگان را به آتش کشیدند.

در جریان تجمع اهالی این روستاها در روز یکشنبه ۱۴ مهرماه ۹۸، ماموران انتظامی ضمن اقدام به تیراندازی، به سوی جمعیت معترض و خشمگین گاز اشک آور پرتاب نموده و شماری از شهروندان را نیز دستگیر کردند.

Share: