خروج کامل نیروهای «قسد» از مرز سوریه-ترکیه

«نیروهای دمکراتیک سوریه» (قوات سوريا الديمقراطية) روز یک‌شنبه اعلام کردند که خروج خود را از مرز سوریه-ترکیه تکمیل نمودند؛ وزارت امور خارجه سوریه از خروج استقبال کرد. بنا به گزارش «سانا» ارتش سوریه کنترل روستاهای ام هارملا، باب حائر، و الاسدیه در نزدیکی حسکه را در دست دارد. فاصله ارتش سوریه از مرز ترکیه به ۳ کیلومتر کاهش یافته است.

«نیروهای دمکراتیک سوریه» (قوات سوريا الديمقراطية) روز یک‌شنبه اعلام کردند که خروج خود را از مرز سوریه-ترکیه تکمیل نمودند؛ وزارت امور خارجه سوریه از خروج استقبال کرد.

«قسد» اعلام کرد که آن‌ها به مثابه بخشی از توافق بین روسیه و ترکیه در سوچی، خروج از مرز ترکیه را تکمیل کردند.

وزارت امور خارجه سوریه بیانیه‌ای پيرامون خروج صادر کرد.

وزارت امور خارجه اعلام کرد: «حمهوری عربی سوریه از خروج گروه‌های مسلح با هماهنگی کامل با نیروهای دولت سوریه تا ۳۰ کیلومتری مرز سوریه با ترکیه استقبال می‌کند. این خروج ترکیه را از بهانه برای تجاوز ددمنشانه علیه قلمرو ما محروم می‌سازد.»

همان‌طور که اسپوتنیک پیش از این گزارش داد، «”قسد” اظهار کرد که پس از تبادل سخت مخالفت‌های خود با روسیه، ما با اجرای ابتکار پایان دادن به تجاوز ترکیه به شمال شرق سوریه موافقت کردیم… قسد برای جلوگیری از خونریزی و حفاظت از جمعیت منطقه، مواضع جدیدی، بسیار دور از مرز سوریه-ترکیه اتخاذ خواهد کرد.

همان‌طور که اسپوتنیک پیش از این گزارش داد، «”قسد” اظهار کرد که پس از تبادل سخت مخالفت‌های خود با روسیه، ما با اجرای ابتکار پایان دادن به تجاوز ترکیه به شمال شرق سوریه موافقت کردیم… قسد برای جلوگیری از خونریزی و حفاظت از جمعیت منطقه، مواضع جدیدی، بسیار دور از مرز سوریه-ترکیه اتخاذ خواهد کرد.»

خبرگزاری حمهوری عریی سوریه (سانا) روز یک‌شنبه گزارش داد که در بخش روستایی رأس‌العین بین ارتش سوریه و نیروهای مسلح ترکیه درگیری رخ داد. وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای اظهار کرد که در حمله از سوی «قسد» حداقل یک سرباز کشته و ۵ سرباز دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش «سانا» ارتش سوریه کنترل روستاهای ام هارملا، باب حائر، و الاسدیه در نزدیکی حسکه را در دست دارد. فاصله ارتش سوریه از مرز ترکیه به ۳ کیلومتر کاهش یافته است.

منبع: چپ، پرتال خبری حزب کمونیست ترکیه

Share: