خودسوزی کارگر کرمانشاهی بخاطر عدم توان تامین داروی مادرش

خودسوزی کارگر کرمانشاهی که روز سه‌شنبه ۲۷ آبان اقدام به خودسوزی نمود منجر به جان‌باختن این کارگر شریف و زحمتکش شد.

کارگر محروم، که هیچ حمایت قانونی و هیچ پشت و پناهی نداشت، در اثر فقر و اعتراض به عدم توان تامین داروی مادرش در جلوی تامین اجتماعی کرمانشاه اقدام به خودسوزی کرد و جان سپرد.

pastedGraphic.png

خودسوزی تکان دهنده کارگر کرمانشاهی بخاطر عدم توان تامین داروی مادرش

این کارگر زحمتکش، در اعتراض به قطع بیمه بیکاری و مستأصل از تأمین حداقل معیشت خود، درحالیکه هیچ نهاد و ارگان حکومتی به مراجعات و عجز و لابه‌های مستمر او پاسخی ندادند، روز سه‌شنبه ۲۷ آبان، در چهار راه رشیدی کرمانشاه، مقابل در ساختمان صنف بیمه کارگران، به نشانه اعتراض برای بیمه نشدن، دست به خودسوزی با بنزین زد.  وی پس از اقدام به خودسوزی به بیمارستان خمینی کرمانشاه منتقل شد اما متاسفانه روز چهارشنبه ۲۸ آبان، بدلیل شدت سوختگی و آسیب‌دیدگی کامل، در بیمارستان جان سپرد.

شایان ذکر است که این سرنوشت کارگران زحمتکش «پنجمین کشور ثروتمند جهان» است.

در کشوری که نهادهای متولی حقوق کارگران، حق کارگران را ضایع می‌کند و کارگران برای دریافت دستمزد عقب افتاده خود باید رنج اعتصاب و اعتراض در تابستان و زمستان را به جان بخرند، با تهدیدات امنیتی و بازداشت و زندان مواجه شوند اما در همین حال به هزاران طلبه که بطور غیرقانونی در وزارت آموزش و پرورش استخدام شده‌اند علاوه بر حقوق ماهانه چند ده میلیونی، به هر طلبه فقط ۵ میلیون تومان حق لباس داده می شود!

Share: