با تصویب مجوز واردات خودروهای خارجی به کشور، پشت‌پرده‌های چنین تصمیمی نیز افشا می‌شود. علی خاکساری، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه، این طرح را خیانت و جنایتی نامید که تصمیم دارند در حق مردم بی‌خبر اجرا نمایند.

بدنبال پیگیری‌های دولت رئیسی و پیشنهاد وزارت صمت، مجلس مجوز ۵ ساله واردات خودرو را تصویب کرد. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، روز ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱، مجوز قانونی واردات خودروهای خارجی را به دولت ابلاغ کرد. اما با توجه به همه تأکیداتی که بر سر حمایت از خودروی ملی شده بود، سوال اساسی این بود که چرا به‌جای حمایت از خودر سازی کشور، واردات خودرو را آزاد می‌کنند؟ این آزادسازی چه منافعی برای صنعت خودروسازی کشور دارد؟

پشت پرده واردات خودروهای خارجی جنایت در حق مردم است

هنوز زمان زیادی از مصوبه مجلس و ابلاغ آن به دولت نگذشته که پشت‌پرده‌های این طرح افشا می‌شود. علی خاکساری اجرایی شدن این طرح را خیانت و جنایتی می‌داند که از طرف شرکت سایپا و ایران خودرو بر مردم اعمال می‌شود. جنایتی که حمایت‌های دولتی را پشت خود دارد و کسی هم جلودار آنها نیست.

علی خاکساری می‌گوید:

«قیمت یک خودروهای خارجی در ایران، در خوشبینانه‌ترین حالت ۲۰ برابر و در بدبینانه‌تری حالت ۴۰ برابر قیمت‌های جهانی است. اخیرا گفته شده که واردات خودرو آزاد است. ماشین‌های صفر کیلومتر ۲۰۱۸ را که معلوم نیست از کجا جمع‌ کرده‌اند را دارند به عنوان ماشین صفر کیلومتر به مردم تحمیل می‌کنند. امسال سال ۲۰۲۲ است، بزودی هم وارد سال ۲۰۲۳ می‌شویم. اگر در هر کشوری بخواهیم خودروی سال قبل را بخریم، ۳۰ درصد زیر قیمت می‌فروشند. اما حالا اینها آمدن ماشین‌های ۱۰۱۸ را با ۴۰ برابر قیمت به مردم می‌فروشند. اینکارها ضربه بزرگی به تولید ملی و مردم می‌زند».

دولت رئیسی فقط بدنبال درآوردن پول بیشتر با هر شیوه‌ای است

چنانچه از افشاگری‌های این عضو علمی دانشگاه علامه معلوم می‌شود، دولت رئیسی خزانه‌اش خالی است. وی فقط به دنبال جبران کسری بودجه دولتش می‌باشد. سیاست‌های دولت رئیسی در یک‌سال گذشته نشان داده ا‌ست که وی برای جبران کسری بودجه به هر شیوه‌ای متوسل می‌شود. طرح آزاد کردن واردات خودروهای خارجی نیز در ادامه همین سیاست چپاول بیشتر مردم می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.