پایگاه خبری هه‌نگاو کردستان نوشته است که این نوجوان به نام کومار درافتاده، از فاصله «سه متری» هدف شلیک گلوله نیروهای سرکوبگر قرار گرفته است.

کومار درافتاده از فاصله سه متری هدف تیراندازی قرار گرفته است

به نوشته این سازمان حقوق بشری، معترضان شامگاه یکشنبه در شهرهای کردنشین سنندج، مهاباد، بوکان، سردشت، پیرانشهر، روانسر، سقز و دیواندره به خیابان آمدند و شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

در ویدیوهای همرسان شده از ناآرامی‌های روز و شب گذشته در شهرهای کردنشین به ویژه در آبدانان از توابع استان ایلام، صدای تیراندازی شدید به گوش می‌رسد.

هه‌نگاو همچنین از ادامه بازداشت قهری چندین تن از شهروندان در شهرهای کردنشین به دست مأموران امنیتی خبر می‌دهد و می‌نویسد که تنها در یکی از روستاهای بوکان ۱۶ نفر ربوده شده‌اند.

ادامه اعتراضات و مقاومت مردمی در شهرستان آبدانان

مردم مجسمه بسیج را به آتش کشیدند و نیروهای حکومتی به سوی مردم تیراندازی کردند.

شامگاه یک شنبه ۸ آبان ۱۴۰۱

کشته شدن یک دختر دانش‌آموز در ایرانشهر

حال وش، پایگاه خبری محلی سیستان و بلوچستان نیز از کشته شدن یک دختر نوجوان به نام پارمیس همنوا، دانش‌آموز مدرسه پروین اعتصامی ایرانشهر در روز سه‌شنبه خبر داد.

حال وش/ روز سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱، یک دختر پایه سوم راهنمایی مدرسه پروین اعتصامی ایرانشهر با نام « پارمیس همنوا»در اثر ضرب و شتم گارد امنیتی و ضربه به ناحیه سر کشته شد..

به نوشته این پایگاه خبری، روز سه‌شنبه ۳ آبان، مأموران گارد امنیتی وارد مدرسه شده و پس از تفتیش کیف دانش‌آموزان متوجه می‌شوند که پارمیس عکس خمینی را در کتابش پاره کرده است. آنها این دختر را «تا جایی که می‌توانستند» کتک زدند، به طوری که به خونریزی از بینی افتاده و به بیمارستان ایران منتقل می‌شود.

حال وش نوشته که پارمیس در روز چهارشنبه ۴ آبان به دلیل شدت ضربات وارده شده به سرش، در بیمارستان جان باخته است.

تظاهرات شبانه در قهدریجان اصفهان

گزارش‌های دیگری از اعتراضات شبانگاهی در قهدریجان از توابع استان اصفهان حکایت دارد. معترضان در این شهر پلاکاردهایی نسبتا بزرگ با شعارهایی مانند «ما اهل کوفه نیستیم، خواهرمون اسیر شه» و «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» در دست داشتند.

در جریان خیزش دی ۹۶ هم در این شهر کوچک، دست کم ۵ نفر با تیر جنگی مأموران حکومتی کشته شدند که دو تن از آنها دانش‌آموز بودند.