داعش مسئولیت انفجارهای بغداد را بر عهده گرفت

گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) مسئولیت دو حمله انتحاری روز پنج‌شنبه دوم بهمن در بغداد را بر عهده گرفت. در اثر این انفجارها ۳۲ نفر کشته و بیش از ۱۱۰ نفر زخمی شدند.

pastedGraphic.png

گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) در کانال تلگرامی خود مسئولیت مرگبارترین حمله انتحاری در عراق از سه سال پیش تا کنون را بر عهده گرفت.

در جریان این حمله دو تروریست در فاصله کمی از هم جلیقه‌های انفجاری خود را در مرکز بازار شلوغ میدان طیران بغداد منفجر کردند. این حمله انتحاری صبح روز پنج‌شنبه دوم بهمن روی داد و منجر به کشته شدن ۳۲ نفر و جراحت بیش از ۱۱۰ تن شد.

وضعیت امنیتی عراق در سال‌های گذشته به طور محسوسی بهتر شده بود اما این کشور همچنان متاثر از پیامدهای نبرد با گروه تروریستی داعش بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ است. در این فاصله زمانی این گروه تندروی سنی مناطقی در شمال و غرب عراق را در دست داشت.

در آن سال‌ها و هم زمان با نبرد دولت عراق و ائتلاف جهانی به سرکردگی آمریکا علیه داعش، حملات انتحاری زیادی در عراق صورت می‌گرفت. آخرین و سخت‌ترین این حملات در ژانویه ۲۰۱۸ بود که در آن دو حمله کننده انتحاری در یک بازار شلوغ بغداد ۳۸ نفر را به کشتن دادند.

Deutsch Welle

Share: