دانشجویان دانشگاه تهران با شعار بسیجی «داعشی پیوندتان مبارک» تمام تلاش حکومت برای ربط دادن اعتراضات به این کشتار را نقش بر‌آب کردند

دانشجویان دانشگاه تهران در چهل و چهارمین روز اعتراضات سراسری در محوطه دانشگاه تظاهرات کردند. آنها با شعار «بسیجی، داعشی پیوندتان مبارک» «از زاهدان تا شیراز مرگ بر تیرانداز» توطئه کشتار شیراز را افشا نمودند. سران حکومت تلاش زیادی کردند که حادثه شیراز را به اعتراضات مردمی ربط دهند. اما به دلیل سوخته بودن این سناریو در کشتار کشیشان و انفجار مشهد، در سال‌های قبل، این اقدام نیز بسرعت افشا شد. یک کاربر توییتری در این رابطه نوشت در حال حاضر بسیاری از نفرات لباس شخصی با سلاح در خیابان‌ها تردد می‌کنند؛ اگر واقعه شیراز درست است، پس همه لباس شخصی‌های مسلح تروریست هستند و مقابله با آنها آزاد است.

از صبح امروز دانشجویان در دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌های کشور بر علیه خامنه‌ای تظاهرات کرده و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند.

چهل و چهارمین روز اعتراضات سراسری

در چهل و چهارمین روز اعتراضات سراسری، مردم استان سیستان و بلوچستان در حمایت از قیام مردم، تظاهرات گسترده‌ای را در شهرهای مختلف برگزار کردند. نیروهای سپاه پاسداران و یگان ویژه با شلیک مستقیم تیر جنگی به سمت مردم تنها در زاهدان بیش از ۱۵ تن را کشته و زخمی کردند. در سایر شهرهای استان مانند سراوان و  ایرانشهر تظاهرات برگزار کردند نیروهای سرکوبگر به سمت مردم شلیک کردند اما آمار دقیقی از تعداد کشته و زخمی در دست نیست.

مردم در شهر مهاباد با سنگر بندی خیابان‌ها با ماموران یگان ویژه و پاسداران لباس شخصی به مقابله پرداختند. در سایر شهرهای کردنشین مانند سنندج، بانه، دیواندره، بوکان، مریوان و… برعلیه خامنه‌ای شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور سردادند.