درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی برای دائمی شدن همسان‌ سازی حقوق‌ها

بازنشستگان تامین اجتماعی روز ۲۷ مرداد ۱۴۰۰، خواستار آن شدند که پیش از رأی اعتماد کابینه رئیسی، همسان‌سازی حقوق‌شان تصویب شود. موضوع همسان‌سازی حقوق‌ها، از جمله درخواست‌های مبرم بازنشستگان می‌باشد که بارها برای احقاق آن تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

ابراهیم رئیسی روز ۲۳ مرداد، لیست وزرای پیشنهادی کابینه خود را به مجلس ارائه کرده است. قرار شده که از روز ۳۰ مرداد، نمایندگان مجلس به بررسی صلاحیت آنها بپردارند. بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار آن هستند که موضوع همسان‌سازی حقوق‌هایشان پیش از بررسی صلاحیت‌ها تصویب شود.

وزیر پیشنهادی رئیسی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حجت عبدالملکی است. وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز رضا فاطمی امین می‌باشد. تصمیمات این دو وزارتخانه در سرنوشت کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی تعیین‌کننده است. این دو وزیر معرفی شده، از جمله کسانی‌ هستند که از هم اکنون برای پست‌های وزارت، نامناسب تشخیص داده شده‌اند. امری که ممکن است رأی اعتماد نیز نیاورند. اما همین سمت‌گیری رئیسی که افراد فاقد تجربه و صلاحیت را برای این وزارت‌خانه‌ها معرفی کرده، موجب نگرانی کارگران و بازنشستگان شده است.

افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها هم پاسخگوی تورم کنونی نیست

یکی دیگر از خواسته‌های جدی بازنشستگان تامین اجتماعی ، اجرایی شدن احکام افزایش ۱۵ درصد حقوق می‌باشد. افزایش حقوق از جمله درخواست‌های جدی بازنشستگان بوده که یک سال است بدنبال کسب آن بوده‌اند. تورم افسارگسیخته، گرانی و معضلات ناشی از کرونا، وضعیت معیشتی مردم و خصوصا بازنشستگان را وخیم کرده است. حتی افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها هم کفاف نیازمندی آنان را نمی‌دهد.

خط فقر از ۱۰ میلیون تومان عبور کرده است و حقوق بازنشستگان اگر دو برابر هم شود، باز زیر خط فقر هستند. اما بدنبال سیاست سردواندن کارگران و بازنشستگان، تاکنون هیچ وعده‌ای را اجرایی نکرده‌اند. احکام افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها نیز وعده‌هایی بوده که دهان معترضین را ببندند.

سیاست سردواندن کارگران و بازنشستگان امری تجربه شده است

بازنشستگان تامین اجتماعی تاکنون به سیاست‌های سردواندن و به محاق رفتن خواسته‌هایشان اشراف دارند. آنان خواستار آن هستند که قبل از تغییر دستگاه اداری کشور، موضوع همسان‌سازی حقوق‌ها تصویب و اجرایی شود. بازنشستگان در طول سالیان گذشته بخوبی تجربه کرده‌اند که با تغییر ساختار مدیریتی، تنها ضرر کننده آنها هستند. مدیران جدید پس از روی کار آمدن، مدتی را با وعده وعید هدر داده و مدت زیادی را نیز به بهانه جدید بودن‌شان سرمی‌دوانند.

بازنشستگان تاکنون توانسته‌اند حداقل بر روی کاغذ، احکام افزایش ۱۵درصدی حقوق‌ها را بدست آورند. اما خواهان آن هستند که این احکام اجرایی شوند. با برگزاری تجمعات اعتراضی و تلاش‌های بسیار تاکنون توانسته‌اند که خواسته‌ همسان‌سازی حقوق‌ها را روی میز مسئولین مربوطه بگذارند. اما تجربه‌های تلخ نشان داده است که وقتی مدیریت اداره یا وزارت‌خانه‌ای تغییر می‌کند، گویا تاکنون در جریان این مشکلات نبوده است.لذا باید همه تلاش‌ها از نو شروع شود. بهمین دلیل است که بازنشستگان خواستار آن شده‌اند که نمایندگان مجلس، قبل از پرداختن به بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی رئيسی، موضوع همسان‌سازی حقوق‌ها را به تصویب برسانند.

Share: