قطعنامه بیست وهفتمین نشست سراسری کنفرانس بین المللی احزاب و سازمانهای مارکسیست لنینیست درجمهوری دومینیکن

خلق شجاع فلسطین بیش از7 دهه است که علیه متجاوزین صهیونیست مبارزه کرده و علیرغم آنکه با یک نیروی سرکوبگر تا بدندان مسلح روبروست به مبارزه خود برای استفلال ملی ادامه میدهد. 

این مبارزه برعلیه این یا آن دولت اشغالگر نیست، بلکه بر علیه خود مسئله اشغال است.نظام آپارتاید صهیویستی یعنی اشغالگری، یعنی تاراندن میلیون‌ها فلسطینی از سرزمین مادری‌شان و جایگزین کردن آن با چندین میلیون مهاجر و مستعمره‌نشین یهودی از کشورهای دیگر،  یعنی حمله مسلحانه به اردوگاهای آوارگان و محلات فلسطینی از جنین تا شیخ جراح .  صهیونیسم یعنی ترور خبرنگاران و گزارشگران مطبوعاتی ، یعنی اخراج فلسطینیان از سرزمین پدری بمنظور شهرک سازی برای یهودیان وارداتی ، یعنی ….

صهیونیست‌ها یک رژیم آپارتاید بر میلیون‌ها فلسطینی، که سرزمین‌شان با زور اشغال شده است، تحمیل کرده‌اند. صهیونیسم اسرائیل مترادف است با نژادپرستی، جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت، و زندانی و قتل کودکان فلسطینی. صهیونیسم یعنی تولید شرایط فقر و مسکنت و ناامیدی، یعنی گرفتن جان و سرزمین از فلسطینیان و دزدیدن آینده کودکان‌شان. صهیونیسم همچنین به معنای تجاوز نظامی به  به کشورهای همسایه است، بمعنای حمله نظامی پی درپی به سوریه  و تهدید و عمل تروریستی بر علیه ایران است. صهیونیست‌های اسرائیلی چند پایگاه نظامی در خاک آذربایجان ایجاد کرده‌ و چند صد کلاهک اتمی در زرادخانه خود انباشت کرده‌اند.

مبارزه نیروهای کمونیست و دمکرات برای نابودی صهیونیسم اسرائیلی به معنی نفی رژیم غیرقانونی کشور اسرائیل و پایان‌دادن به اشغال و سیاست آپارتاید است. این امر مربوط می‌شود به همه نیروهای دمکرات صلح‌دوست و طرفدار عدالت، منجمله یهودیان ضد صهیونیست، که بخاطر حمایت از مبارزه مشروع فلسطینی‌ها تحت تعقیب کشور اسرائیل هستند. سرزمین فلسطین سرزمین مشترک مردم بومی صرفنظر از مذهب آنها ،  از یهودیان، مسیحیان و مسلمانان و سایر ادیان آن منطقه است. امروز صهیونیسم بزرگترین منبع سازمان‌یافته یهودی ستیزی در جهان است و تلاش دارد برای تغییر جهت توجه جهانیان به نسل‌کشی سیستماتیک فلسطینیان، تاریخ را تحریف کرده و آنرا جعل نمایند.

این امری کاملا برسمیت شناخته شده است که تمام اشكال مبارزه از جمله مبارزه مسلحانه برای خلق‌های تحت استعمار مجاز و قانونی است. مبارزه خلق فلسطين برای رهائی سرزمینش مشروع وعادلانه است. زمان نشان داده است که صلح با صهیونیستهای تجاوزگر از از طریق مذاکره توهمی بیش نیست.  فقط مردم شجاع فلسطین، نه امپریالیست‌ها و صهیونیست‌ها و رهبران مرتجع اعراب، حق تصمیم‌گیری برای سرنوشت خود را دارند.

ما، کنفرانس بین المللی احزاب و سازمانهای مارکسیستی لنینیستی ، سرکوب و نسل‌کشی ملت فلسطین را به شدت محکوم کرده و از مقاومت خلق فلسطین علیه صهیونیست‌ها و اربابان امپریالیست‌اش عمیقاً حمایت می کند. 

ما دولت های مرتجع عرب که سعی  میکنند بر خلاف خواست مردم کشورشان دست به عادی سازی روابط خود  با دولت اشغالگر اسرائیل زنند را شدیدا محکوم میکنیم.  

ما همچنین از پیکار تمام  نیروها، که در جبهه‌های مختلف علیه دشمن مشترک و بیرون‌ریختن متجاوزین می‌رزمند، حمایت میکنیم. این حمایت صوری و ظاهری نیست، بلکه تأیید حق مسلم فلسطینیان برای رهائی از سلطه صهیونیسم در منطقه و برسمیت شناختن حق آنها برای رهائی ملی است. یهودیان فلسطین در کنار مسلمانان و عیسویان فلسطین حق دارند که کشور دمکراتیک و سکولار فلسطین را برپا کنند و از آن دفاع نمایند، تا صلح و آسایش در منطقه جاری شود و بتوان به تشنج بیش از نیم قرن اشغال غیر قانونی و سلطه نکبت‌بار و غیراخلاقی اسرائیل در منطقه پایان داد.

زنده باد همبستگی با مبارزه خلق فلسطین!

نابود باد صهیونیسم و اشغال صهیونیستی سرزمین‌های عرب!

27 امین نشست سراسری کنفرانس بین المللی احزاب و سازمانهای مارکسیست لنینیت 

جمهوری دومینیکن 

ماه مه 2022

لیست احزاب برادر متشکل در کنفرانس بین المللی احزاب و سازمانهای مارکسیست- لنینیست : 

حزب کارگران تونس  

 حزب  کار ترکیه -امپ

 حزب کمونیست کارگران دانمارک  

حزب کمونیست کارگران فرانسه 

تشکیلات برای بازسازی حزب کمونیست کارگران آلمان 

پلاتفرم کمونیستی نروژ

  تشکیلات برای احیای حزب کمونیست یونان 

 حزب کمونیست پرولتاریای ایتالیا – پلاتفرم کمونیستی 

حزب کمونیست اسپانیا (مارکسیست- لنینیست)

حزب کمونیست کار دومینیکن 

حزب کمونیست مکزیک (مارکسیست- لنینیست) 

حزب کمونیست کلمبیا (مارکسیست- لنینیست) 

حزب کمونیست انقلابی  ولتا ( بورکینو فاسو)

حزب کمونیست  انقلابی شیلی 

حزب کار ایران (توفان) 

حزب کمونیست اکوادور (مارکسیست- لنینیست) 

حزب کمونیست انقلابی برزیل

 حزب کمونیست ونزوئلا (مارکسیست- لنینیست)

حزب کمونیست بنین 

حزب کمونیست آلبانی 

حزب کمونیست توگو 

حزب کار آمریکا

جبهه کارگران پاکستان 

راه دمکراتیک مراکش

 حزب کمونیست انقلابی ساحل عاج 

حزب کمونیست پرو ( مارکسیست لنینیست ) 

سازمان دمکراسی انقلابی هندوستان 

حزب کمونیست بنگلادش

اتحاد انقلابی کار صربستان

ترجمه وتکثیرازحزب کارایران(توفان)

www.toufan.org

https://t.me/totoufan