رسانه آمریکایی مذاکرات را تنها راه پایان دادن به بحران اوکراین خواند.

اسپوتنیک، دانیل دیویس، نویسنده نشریه 19fortyfive معتقد است، با وجود اظهارات بلند سیاستمداران غربی، مذاکرات بین کی‌یف و مسکو تنها راه برون رفت از بحران اوکراین است.

او گفت که زلنسکی هنوز فرصت دارد تا قبل از زمستان به گفتگوها بازگردد.

به گفته نویسنده مقاله، سیاستمداران آمریکایی و اوکراینی که به رژیم زلنسکی وعده پیروزی سریع در میدان نبرد می‌دهند، کی‌یف را برای طولانی‌تر کردن درگیری ایجاد می‌کنند، که تنها به درد و رنج مردم غیرنظامی منجر خواهد شد، اما تعادل استراتژیک را تغییر نخواهد داد.

دیویس توضیح داد: “واقعیت‌های سخت و سرد نشان می‌دهند که برعکس، هیچ پایانی برای بحران متصور نیست و محتمل‌ترین گزینه – اگرچه در دنیای غرب نامحبوب است – حل و فصل از طریق مذاکره باقی می‌ماند”.

وی تاکید کرد که شرایط مذاکرات بین روسیه و اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه روسیه تغییر نکرده است و این تنها تایید می کند که زمان بازگشت زلنسکی به گفتگو فرا رسیده است.

دیویس گفت: “احتمال زیادی وجود دارد که جنگ به نوعی حل و فصل مذاکره ختم شود که در آن هر طرف به آنچه می‌خواهد می‌رسد و هیچ‌یک از طرفین به هر چیزی که می‌خواهند نمی‌رسند. این نتیجه می تواند تا فوریه 2022 به دست آید. این یک بار دیگر در ماه مارس در جلسات استانبول امکان پذیر شد. توافق حل و فصل حتی در حال حاضر، قبل از شروع زمستان امکان پذیر است”.

روسیه در 24 فوریه عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف آن را “حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند” به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که غیرنظامی سازی و غیرنازی سازی انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول “جنایت های خونین علیه غیرنظامیان” در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *