در ایران هر ۴۰ دقیقه یک زن به سرطان پستان مبتلا می شود

در ایران هر ۴۰ دقیقه یک زن به بیماری سرطان پستان مبتلا می شود و شیوع این بیماری در آقایان نیز از ۱ درصد به ۲ درصد افزایش یافته است.

بنیان گذار پویش آگاهی، پیشگیری و مبارزه با سرطان پستان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفته پایین آمدن آمار سرطان پستان در آقایان و خانم ها و کنترل زودهنگام پیش از بروز عوارض جدی در بدن فرد در گرو آگاه‌سازی آنان از نشانه‌ها و علائم این نوع سرطان و تداوم برنامه‌های غربالگری و آگاه‌سازی در کشور است.

افسانه اقبال‌نیا گفته متاسفانه دولت برای رفع مشکل داروی بیماران سرطانی پستان با فعالان حوزه پیشگیری و مبارزه با سرطان سینه همکاری لازم را انجام نمی‌‌دهد تا هرچه سریع‌تر این داروها از گمرک ترخیص شود.

به گفته بنیان گذار پویش آگاهی، پیشگیری و مبارزه با سرطان پستان در ایران، بطور میانگین هزینه درمان بیماران سرطانی طی یک ماه ۳۰ میلیون تومان است. بیشتر بیماران سرطانی مبتلا به سرطان پستان طی دوره ۲۸ روزه باید یک آمپول را تزریق کنند که متاسفانه هزینه‌های سرطان در دوران تحریم کشورمان، بسیار افزایش یافته‌است.

او گفته علاوه بر هزینه عکسبرداری و آزمایش های دوره ای، فقط یک نوع آمپول این بیماران سرطانی که قبلا با یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قابل تامین بود، در حال حاضر، به ۱۷ میلیون تومان رسیده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *