در حمایت از نامه سرگشادۀ کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به کارگران، تشکلها، اتحادیه های کارگری و نهادهای مترقی مردمی

تلاش برای احقاق حقوق کارگران  هفت تپه که اکنون 43 روز است بطور پیگیر برای کسب حقوقشان مبارزه   می کنند و بدون در یافت حقوقی در اعتصاب بسر می برند و اکنون اطلاع یافته اند که نیمی از ثروتی که به آنها تعلق دارد به سرقت رفته و توسط کارفرما و به کمک عوامل دولتی به کانادا ارسال شده، وظیفۀ انسانی هر وجدان آگاه و بیدار است.

خواسته  و مطالبتات کارگران هفت تپه  علاوه بر حقوقهای عقب افتاده، خواهان به کار برگشتن کارگران اخراجی و علیه صاحبان اختلاسگر و علیه خصوصی سازی میباشد. 

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور نیز به نوبه خود با انتشار عین نامۀ درخواست کارگران اعتصابی هفت تپه، وظیفۀ خود می داند در همبستگی و حمایت از این درخواست برحق آنان، از همۀ انسان هایی که در این امر امکاناتی دارند، طلب یاری کند که در بازگرداندن ثروتی که متعلق به این کارگران است از هر کوششی فروگذار نکنند، ما نیز با تمام توان خود در این امر خواهیم کوشید و از هرگونه کمک و اطلاعاتی دریغ نخواهیم کرد.

زنده باد همبستگی بین المللی کارگران جهان

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

http://nahadha.blogspot.com/

https://t.me/nahadhayehambastegi

6 مرداد 1399 – 27 جولای 2020

متن نامه سرگشادۀ کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

کارگران، مردم شریف، اتحادیه های کارگری، رسانه ها و وجدان های بیدار در کشور کانادا!

موضوع : درخواست یاری به کارگران نیشکر هفت تپه درباره ارزهای قاچاق شده به کانادا

با سلام. این نامه را از جنوب ایران و از طرف جمعی از کارگران هفت تپه و در آستانه ی چهلمین روز دور جدید اعتصاب ما دریافت میکنید. شرکت ما پنج سال قبل با زد و بندهای دولتی و حکومتی و تخلفات و فساد بسیار به بخش خصوصی واگذار شد و اکنون برای چندمین بار باز در اعتصاب هستیم زیرا همیشه حقوق های ما با چند ماه تاخیر پرداخت میشود و شرکت توسط بخش خصوصی در حال تخریب و نابودی است. مضافا کارفرمای خصوصی در هفت تپه( امید اسدبیگی-مهرداد رستمی)، با اعتبار شرکت ما و با همدستی با یک تیم از مقامات ایران، بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار آمریکا، ارز اختلاس کرده که اکنون در حال محاکمه هستند اما قبل از اتمام محاکمه موفق شده اند با کمک صرافی امین در تهران، چند صد میلیون دلار از این ارزها را از ایران خارج کرده و به کانادا بفرستد. در واقع ثروت هایی که با اعتبار شرکت ما کسب کرده بود را به سرقت برده و به کانادا قاچاق کرده و تا همیشه ما را و شرکت ما و مردم منطقه را بدهکار و مفلوک و زندگی همه ما 5 هزار کارگر را نابود کرده است. در این زمینه ما از شما درخواست یاری داریم که کمک کنید تا این ارزها به صاحبان اصلی آن یعنی کارگران هفت تپه بازگردانده شود.

کارگران و مردم عزیز در کانادا!

در حالی که ما کارگران هفت تپه در گرمای شدید در اعتصاب هستیم هیچ مقام مسئولی به صدای اعتراض ما پاسخ نمیدهد بلکه چند روز قبل چهار تن از کارگران اعتصابی دستگیر شدند و مورد آزار و توهین قرار گرفته و نهایتا بعد از چند روز با قرار کفالت آزاد شدند و برای آنها پرونده سازی شده است! اکنون هم با کمال تاسف با وجود اینکه رسانه ها و نهادهای حکومتی ایران به دروغ اعلام کرده بودند اموال اختلاسگران بخش خصوصی مسدود شده، اسنادی به دستمان رسیده که همانطور که پیشتر ذکر کردیم، نشان دهنده انتقال مبلغی هنگفت معادل حدود نصف رقم اختلاس شده( که جمعا یک و نیم میلیارد دلار آمریکا است) بخش خصوصی هفت تپه به کشور کانادا است.

ما از کارگران، اتحادیه های کارگری، رسانه ها، وکلا، انسان ها و نهادهای مدافع آزادی و برابری و عدالت و انسانیت و عموم مردم شریف کانادا در خواست داریم صدای ما را بشنوند و به انحا مختلف در مقابله با این باند سرقت و بلوکه کردن این ارزها به منظور بازپس دادن آن به کارگران هفت تپه اقدام کنند. همینطور از شما درخواست داریم که مضافا صدای شکایت ما را به نهادهای دولتی و قضایی کانادا و منجمله به گوش احزاب و مجلس کانادا و نخست وزیر جاستین ترودو برسانید و از دولت مردانشان بخواهند در رابطه با این موضوع موضع گیری و تحقیقاتی را سازمان دهند و نتیجه تحقیقات را منتشر کنند و اقدامات قانونی لازم برای بلوکه کردن این ثروت ها که متعلق به کارگران هفت تپه و با اعتبار شرکت ما حاصل شده است اما سرقت و قاچاق شده است را انجام داده تا در یافتن راهی برای بازگرداندن آن به صاحبان اصلی آن اقدام شود.

ما از همه مخاطبان این نامه در کانادا و نیز سایر عزیزانی در سایر نقاط دنیا که امکان بررسی، تحقیق و اقدام در این زمینه را دارند میخواهیم که این نامه ما را منتشر و توزیع و در دفاع از ما کارگران ستمدیده مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه اقداماتی که در توان دارند را انجام دهند؛ کارگرانی که در دفاع از حقوق اولیه حقوق خود ( پرداخت دستمزد، حق اعتصاب و حق ایجاد تشکل مستقل کارگری، پایان دادن به تعقیب قضایی و امنیتی علیه کارگران و نمایندگان کارگری، خلع ید از بخش خصوصی فاسد و اختلاسگر، بازگشت به کار نمایندگان اخراجی ماو … ) دل به دریا زده و در یکی از کانونهای بحران کرونا و در دمای ۵۰ درجه فریاد حق طلبی سر میدهند.

با توجه به توان و اراده ای که ما در نهادهای کارگری و مدنی و رسانه های کانادا سراغ داریم و نیز امکانات قانونی که دولت و نخست وزیر کانادا در اختیار دارد شک نداریم پیگرد موضوع انتقال این مبالغ از سوی سهامدار زالو صفت به کانادا مورد توجه قرار خواهد گرفت و اقدامات لازم در مورد آن صورت خواهد گرفت.

با تشکر- جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه از بخش های مختلف شرکت

 پنج شنبه – ۲ مرداد ۱۳۹۹ برابر با بیست و سوم جولای 2020 میلادی

انتشار: کانال مستقل کارگران

Share: