در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار ۸ کارگر در قزوین دچار حادثه شدند. در این حادثه ۲ کارگر از جمله یک کودک کار جان خود را از دست داده و ۶ کارگر دیگر دچار مصدومیت شدند. همچنین از ابتدای دی ماه سال جاری، دستکم ۵ کارگر در استان کرمانشاه به‌ دلیل استنشاق گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز چهارشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱، انفجار کپسول گاز در ساختمان نیمه کاره در قزوین موجب مرگ و مصدومیت ۸ کارگر از جمله یک کودک کار شد.

حسن اسماعیلی، رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان قزوین گفت: “ساعت ۱۹ امروز طی تماسی با واحد ارتباطات مرکز فوریت‌ های پزشکی قزوین، گزارشی مبنی بر انفجار کپسول به دنبال نشت گاز در ساختمانی نیمه کاره واقع در شهرک مهرگان دریافت و تیم اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.”

وی در ادامه با بیان اینکه “در این حادثه ۸ تن که از اتباع کشور‌های همسایه بودند مصدوم شدند” افزود: “دو تن از این مصدومان که یک آقای ۴۶ ساله و نوجوان ۱۶ ساله بودند که به علت شدت جراحات وارده و سوختگی شدید فوت کردند.”

این مقام مسئول در ادامه اعلام کرد: “شش مصدوم دیگر این حادثه دچار سوختگی درجه ۲ شده بودند که توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان رجایی منتقل شدند.”

مرگ ۵ کارگر به دلیل استنشاق گاز منواکسید کربن در استان کرمانشاه

به گزارش فارس، از ابتدای دی ماه سال جاری، دستکم ۵ کارگر در استان کرمانشاه به‌ دلیل استنشاق گاز منواکسید کربن جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، دو کارگر ۲۰ ساله در کارواشی در اسلام‌ آباد غرب و سه کارگر گچ‌ کار در محل استراحتگاه خود واقع در شهرک «سنقرآباد» بخش بیستون دچار مسمومیت شدند و جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *