01/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

در سایه فقدان ایمنی کار؛ یک کارگر در کرمان جانباخت

امروز یکشنبه چهاردهم آبان ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، یک کارگر ساختمانی در کرمان در پی وقوع حادثه ای جان خود را از دست داد. همچنین بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در شش ماهه نخست سال جاری ۱۰۷۷ کارگر در حوادث کار جان خود را از دست دادند.

ایلنا، امروز یکشنبه چهاردهم آبان ۱۴۰۲، یک کارگر ساختمانی در کرمان حین انجام کار دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، یک کارگر ساختمانی حدود چهل و پنج ساله، حین انجام کار تخریب یک ساختمان قدیمی در خیابان ابوذر واقع در شهر کرمان، به دلیل ریزش آوار جان خود را از دست داده است.

طی شش ماه؛ بیش از هزار کارگر در حوادث کار جان خود را از دست دادند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان نظام پزشکی کشور از افزایش پانزده درصدی حوادث کارگری در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

 سازمان پزشکی قانونی کشور در این خصوص گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری ۱۰۷۷ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵/۷ درصد افزایش داشته است. از کل فوتی های حوادث کار در شش ماهه نخست سال ۱۰۶۶ نفر مرد و ۱۱ نفر زن بوده اند.

بر اساس این گزارش، بیشترین علت فوت در حوادث کار، ۴۹۸ نفر بر اثر سقوط از بلندی، ۲۴۶ نفر بر اثر اصابت جسم سخت، ۱۵۵ نفر بر اثر برق گرفتگی، ۶۵ نفر بر اثر سوختگی و ۳۵ نفر بر اثر کمبود اکسیژن عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، در این مدت استان های تهران با ۲۱۷ نفر، اصفهان با ۸۱ نفر و مازندران با ۷۰ نفر بیشترین آمار جان باختگان حوادث کارگری را داشته اند.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.