در ششمین روز اعتصاب غذا؛ ابراهیم صدیق همدانی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد

شب دوشنبه ۹ دی ماه ابراهیم صدیق همدانی زندانی محبوس در زندان ارومیه، در ششمین روز اعتصاب غذای خود در پی افت فشار و حال نامناسب جسمی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد. آقای صدیق همدانی از روز چهارشنبه ۴ دی‌ماه در اعتراض به عدم اعزام خود به بیمارستان خارج از زندان جهت درمان و رسیدگی پزشکی مناسب دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی مبتلا به دیابت است و پای او عفونت کرده؛ با این حال تاکنون مسئولان زندان به خواسته‌های وی توجهی نکرده‌اند.

هرانا، ، شب دوشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۸، ابراهیم صدیق همدانی زندانی محبوس در زندان ارومیه، در ششمین روز اعتصاب غذای خود به دلیل حال نامناسب جسمی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “ابراهیم صدیق همدانی شب گذشته در پی وخامت حال به بهداری زندان ارومیه منتقل شد. قند خون آقای همدانی روی ۵۸ بود و فشار خون او به ۹ کاهش پیدا کرده بود. زمانی که ایشان به بهداری منتقل شدند، ماموران حفاظت اطلاعات زندان و واحد بازرسی به ایشان سر زده و از او خواستند به اعتصاب غذای خود پایان دهد؛ با این حال آقای صدیق همدانی این درخواست را رد کرده و گفته‌اند تا رسیدگی به خواسته‌اش به اعتصاب خود ادامه خواهد داد. صبح امروز نیز مدیر داخلی زندان ارومیه او را به دفتر خود احضار و از آنجا که وضعیت پایش وخیم‌تر شده و به شدت عفونت کرده، دستور اعزام ایشان به بیمارستان را صادر کرده است، اما تاکنون ایشان به بیمارستان اعزام نشده‌اند و علیرغم وضعیت نامناسبشان مجددا به بند منتقل شده‌اند”.

این زندانی که امروز سه‌شنبه ۱۰ دی ماه در هفتمین روز اعتصاب غذای خود بسر می‌برد، از روز چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸ در اعتراض به عدم اعزام خود به بیمارستان خارج از زندان جهت درمان و رسیدگی پزشکی مناسب دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای صدیق همدانی مبتلا به دیابت است و پای او عفونت کرده؛ با وجود اینکه دکتر زندان گفته است هر چه زودتر باید به مرکز درمانی خارج از زندان منتقل شود، مسئولان زندان به وضعیت و خواسته او توجهی نکرده‌اند.

ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی، پیشتر نیز در تاریخ  ۳ مهرماه ۱۳۹۸ در اعتراض به حکم صادر شده علیه خود دست به اعتصاب غذا زده بودند و روز شنبه ۲۷ مهرماه در پی وعده مساعد مسئولان قضایی به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

ابراهیم خلیل صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت شده و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. ابراهیم و سالار صدیق همدانی هم اکنون در بند روان درمانی ۲ زندان ارومیه نگهداری می شوند و مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شده بود.

Share: