در چشم انداز بودن اخراج تعداد بیشتری از کارکنان هتل لاله تهران

کنش های دامنه دار کارکنان هتل لاله تهران همچنان ادامه دارد و اخراج تعداد بیشتری از کارگران در چشم انداز است.

سال ۹۹ کارکنان  هتل لاله تهران بارها اعتراض خود را رسانه‌ای کرده و یا دست به تجمع اعتراضی در برابر این هتل زده و حتی در شهرهای مختلف کارکنان شعبه‌های مختلف مجموعه هتل لاله به اعتراض پرداختند.

این اعتراضات تا پایان سال ۹۹ ادامه داشت، اما نه تنها به بازگشت کارگران بر سر کارشان توجهی نشد، بلکه مطالبات آنها نیز پرداخت نشده است.

به گفته منابع کارگری، ۲۷ اسفند ماه سال ۹۹، تعدادی از کارگران مجموعه هتل لاله تهران با حداقل ۶ و حداکثر ۲۲ سال سابقه کار پس از اتمام قرارداد کار اخراج و از کار خود بیکار شدند.

۱۴ کارگر مجموعه هتل لاله تهران با این که دو ماه حقوق خود را طلبکار بودند با این استدلال که قرارداد آنها به اتمام رسیده است، بیکار شدند.

بنا به این گزارش، کارکنان اخراجی در بخش‌های مختلف هتل لاله تهران با عناوین شغلی، سرپرست، مسئول مالی، آشپز و کمک آشپز، خانه‌دار و… فعالیت می‌کردند که در نهایت پایان روز ۲۷ اسفند ماه سال ۹۹ به دلیل پایان مدت قرارداد شغل خود را از دست داده و اخراج شدند.

بنابه اظهارات کارگران، جدای از این ۱۴ کارگر اخراجی، ۳ نفر دیگر از کارگران هتل لاله تهران نیز در لیست اخراجی‌ها قرار گرفته‌اند که هنوز تعیین‌تکلیف نشده‌اند، اما در چشم‌انداز است که به زودی بیکار شوند.

کارگران هتل لاله تهران خاطرنشان کردند: :«در مجموعه هتل لاله تهران حدود ۱۴۰ نفر مشغول کار هستند و این تعدیل‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته و این نگرانی را به وجود آورده که بقیه کارگران باقی‌مانده نیز به سرنوشت دیگر همکارانشان دچار شوند.»

یکی از کارکنان هتل لاله تهران ضمن تایید خبر اخراج و بیکاری تعدادی از کارگران مجموعه هتل تهران می‌گوید: «اخراج این تعداد نیروی کار در این واحد بزرگ خدمات رفاهی در حالی صورت می‌گیرد که زمزمه‌هایی درباره بیکار شدن تعداد دیگری از کارگران در ماه‌های آینده نیز به گوش می‌رسد.»

وی اظهار داشت: «در جلسه‌ای که امروز شنبه ۱۴ فروردین ماه در محل شرکت توسعه گردشگری ایران برگزار شد، جدا از این که هیج تصمیمی در ارتباط با وضعیت شغلی کارگران گرفته نشد، علت اخراج کارگران را گسترش ویروس کرونا وکاهش تعداد مسافران اعلام کردند.»

بنا به گفته این کارگر، دستمزد عقب‌افتاده کارگران مجموعه هتل لاله تهران نیز شامل دو ماه بهمن و اسفند ماه ۹۹ می‌شود که به آنها پرداخت نشده است.

این کارگر درباره علت عدم شکایت کارگران اخراجی هتل لاله تهران به اداره کار می‌گوید: «وضعیت کارگران هنوز تعیین‌تکلیف نیست و برگه تسویه حساب و خاتمه قرارداد به آنها داده نشده است، به همین دلیل هنوز اقدام به شکایت نکرده‌اند.»

کارکنان اخراجی مجموعه هتل تهران خواستار آن هستند که مسئولان وزارت گردشگری به وضعیت شغلی آنها رسیدگی نموده و ضمن پرداخت مطالبات عقب‌افتاده، مساله بیکاری آنها را نیز حل نمایند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *