دستمزد ۱۵ میلیون تومانی لشکر «فاطمیون» در سوریه و دستمزد زیر خط فقط برای کارگران ایران

در شرایطی که کارگران کشور به دلیلدستمزد زیر خط فقط، دچار وضعیت وخیم معیشتی هستند، و در حالیکه هر سال کمیته تعیین حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار، دستمزد کارگران را چند برابر زیر خط فقر تعیین می‌کند، به گزارش منابع داخلی کشور سوریه، حکومت ایران، با پرداخت دستمزد ۶ برابری به شبه نظامیان در سوریه، در پی جذب و گسترش نیروهای بیشتری از شبه نظامیان در آن کشور است.

به گزارش گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، حکومت ایران، از جمله با جذب شبه‌نظامیان طرفدار رژیم بشار اسد به تقویت حضور خود در خاک سوریه و تحکیم نفوذش در مناطق تحت کنترل رژیم این کشور می‌پردازد.

دستمزد ۶ برابری

بنا بر این گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه که روز ۲۶ بهمن ۹۹، در سایت اینترنتی این سازمان (SOHR) منتشر گردیده، ایران در این رابطه از لشکر فاطمیون استفاده می‌کند که از شبه‌نظامیان افغان تشکیل شده است. 

به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حکومت ایران به این شبه نظامیان ماهیانه ۳۰۰ هزار پوند سوریه (برابر با ۱۵ میلیون تومان) پرداخت می‌کند. این مبلغ، در شرایط بحرانی سوریه، برای مردان جوان جذابیت زیادی دارد. بخصوص باید اشاره کرد که دستمزدی که دولت سوریه برای شبه نظامیان وابسته به خودش پرداخت می‌کند حدود ۵۰ هزار پوند(حدود ۲،۵ میلیون تومان) است. بدین ترتیب، ایران در حال بالا بردن تعداد شبه نظامیان وابسته به خودش می‌باشد.

طبق داده‌های این سازمان، ایران، با سیاست ۶ برابری کردن دستمزد شبه نظامیان، اخیرا بیش از ۲۰۵ نفر از نیروهای دفاع ملی سوریه و حدود ۳۵ غیرنظامی را در قامشلی و حسکه زیر نظر یکی از فرماندهان سپاه، به نام «حاج علی» به خدمت گرفته است.

مطابق این گزارش، تعداد نیروهای دفاع ملی در این دو منطقه حدود ٨٠٠ نفر بوده که گفته می‌شود در حال حاضر فقط ٣٠٠ تن از آنان باقی مانده‌اند. بسیاری از آنها به لشکر فاطمیون که توسط ایران تأمین می‌شوند، پیوسته‌اند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه که از مخالفان رژیم بشار اسد تشکیل شده، این اقدام ایران، حتی موجب نارضایتی دولت روسیه شده‌است چرا که نیروهای نظامی این روسیه در مناطقی حضور دارند که حکومت ایران فعالیت خود را در آنها بالا برده است.

در شرایطی که که همه مدیران و کارفرمایان و پیمان‌کاران واحدهای تولیدی یا کارگران شهرداری،  علت تأخیر در پرداخت دستمزد حداقلی کارگران زحمتکش و بحران زده را کمبود منابع مالی عنوان می‌کنند و بسیاری از کارگران و معلمان و مزدبگیران، با دستمزد ماهیانه زیر ۲ میلیون تومان، حتی از عهده خرید یک وعده گوشت در ماه بر نمی‌آیند، دیکتاتوری ولایت فقیه، در سوریه، به نیروهای شبه نظامی‌اش، هرماه ۱۵ میلیون تومان پرداخت می‌کند. از روی همین گزارش می‌توان میزان پرداختی فرماندهی سپاه قدس، به نیروهای حزب‌الله لبنان یا حشدالشعبی عراق و … را نیز پیش‌بینی نمود.

دیکتاتوری غارتگر و فاسد، برای ادامه حکومت خود، ثروت مردم ایران را به قیمت فقر و سیه روزی میلیون‌ها خانواده کارگر و مزد‌بگیر، در کشورهای دیگر برای شبه‌نظامیان وابسته به خودش هزینه می‌کند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *