دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

روز چهارشنبه ۶ مرداد، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای شانزدهمین روز متوالی در محوطه این شرکت، جمعی از کارگران راه آهن ورامین در محل کارشان و گروهی از کارگران شهرداری رودبار برای دومین روز متوالی در مقابل درب پارکینگ نقلیه موتوری شهرداری رودبار، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان شماری از کامیونداران اهواز دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، شماری از کامیونداران اهواز، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیت و ترددشان خودداری کردند.

اعتصاب این کارگران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان صورت گرفته است.

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای شانزدهمین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

کارگران هفت تپه اهم مطالبات خود را پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، واکسیناسیون کارگران و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

اعتصاب و تجمع کارگران راه آهن ورامین

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، جمعی از کارگران راه آهن ورامین در پی فراخوان قبلی، دست به اعتصاب زده و در محوطه محل کارشان تجمع کردند.

کارگران با بیان اینکه ۱۲۶ روز از آغاز سال می‌گذرد و کارگران ابنیه فنی فقط نیمی از حقوق اردیبهشت ماه خود را دریافت کرده‌اند، افزودند: با بی‌توجهی مسئولان به مطالبات کارگران درنهایت تصمیم گرفتیم طبق فراخوانی که از قبل داده بودیم به اعتراضات صنفی خود در چارچوب قانون ادامه دهیم.

کارگران معترض افزودند: در حال حاضر کسی در راه آهن پاسخگوی مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران ابنیه فنی نیست.

یکی از کارگران اظهار داشت: در حال حاضر شمار زیادی از کارگران به دلیل دریافت نکردن با مشکلات معیشتی مواجه شده اند.

به گفته کارگران ابنیه فنی ناحیه پیشوای ورامین درکنار عدم تحقق برخی مطالبات کارگران در این واحد ریلی، کارگران با قراردادهای موقت کار، امنیت شغلی خود را در خطر می‌بینند.

تجمع کارگران شهرداری رودبار

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شهرداری رودبار، در اعتراض به بی تو‌جهی کارفرما نسبت به پرداخت مطالبات مزدی‌شان، برای دومین روز متوالی، در مقابل درب پارکینگ نقلیه موتوری شهرداری رودبار، دست به تجمع زدند.

فعالان صنفی کارگری شهر رودبار در استان گیلان با اعلام این خبر، گفتند: امروز چهارشنبه ۶ مرداد دومین روزی است که کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفی‌شان، دست به اعتراض صنفی می‌زنند.

به گفته‌ی کارگران، آنان تا پرداخت نشدن حداقل بخشی از مطالبات پنج ماهه‌شان، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

کارگران تصریح کردند: در طول چهار تا ۵ ماه گذشته هر ماه بخشی کمی از حقوق خود را به صورت علی‌الحساب دریافت کرده‌ایم که در نهایت مجموع دریافتی آن‌ها حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان است.

آنها ادامه دادند: در حالی شهرداری به پرداخت مطالبات کارگران پیمانکاری اهمیت نمی‌دهد که ۲۰ همکار اداری که رسمی نیز هستند، مطالبات خود را تقریبا کامل دریافت کرده‌اند.

آن‌ها با بیان اینکه تاخیر در پرداخت حقوق‌ها، کارگران شهرداری را به تنگنا کشانده است، خاطر نشان کردند: طی روزهای گذشته پیگیری‌هایی توسط کارگران صورت گرفت و صحبتهایی هم با مسئولان شهری انجام شد ولی هیچ نتیجه‌ای نداشت. اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، ما نمی‌دانیم صدایمان را به گوش چه کسی باید برسانیم.

آن‌ها در پایان با بیان اینکه این حجم از نارضایتی در میان کارگران شهرداری، موجب نگرانی‌ست، افزودند: مسئولان شهرستان باید بدانند که خواسته‌های کارگران شهرداری هم صنفی‌ست و هم قانونی و اگر به این خواسته‌ها ترتیب اثر داده نشود، مشکلات ما حادتر خواهد شد.

Share: