دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد

روز سه شنبه ۳۱ تیر، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و هفتمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، مدیران ساختمان های فاز ۱۱ پردیس و گروهی از اهالی مسکن مهر مولوی جوانرود در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و هفتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع مدیران ساختمان های فاز ۱۱ پردیس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، مدیران ساختمان های فاز ۱۱ پردیس در اعتراض به قطعی و نوسان برق دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش،‌ در روزهای اخیر به علت قطع و وصل های مکرر برق، خسارات زیادی به وسایل برقی ساکنان این فاز وارد شده است.

تجمع ساکنان مسکن مهر جوانرود

به گزارش کردپا، روز سه شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، گروهی از اهالی مسکن مهر مولوی جوانرود در اعتراض به مشکلات واحدهای تکمیل نشده و افزایش وام پرداختی دست به تجمع زدند.

ساکنان مسکن مهر «مولوی» جوانرود از ۲ سال قبل واحدهای مسکونی خود را تحویل گرفتند و در آن ساکن شدند اما می‌گویند با مشکلات فراوانی از جمله افزایش تسهیلات مسکن مهر از ۳۰ به ۴۵ میلیون تومان، افزایش سود مشارکت به علت تاخیر در ساخت و سازها، نداشتن زیرساخت‌ها، پروانه و پایان کار و مطالبه بانک در بازپرداخت تسهیلات روبرو هستند.

مسکن مهر مولوی جوانرود با ۲ فاز یک و ۲ دارای ۶۷۰ واحد است که سال ۹۶ تعدادی از واحدهای آن به صورت نیمه کاره و بدون اجرای زیرساخت های لازم به صاحبان واگذار شد و اکنون جمعیت زیادی در این واحدها سکونت دارند.

Share: