03/10/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

دستکم شانزده تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کسبه و بازاریان در راسک

روز سه شنبه سی و یکم مردادماه، جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل ساختمان های صندوق بازنشستگی، استانداری و فرمانداری شهرهای کرمانشاه، ایلام، پلدختر، شیراز، کرج، سمنان، اردبیل، اهواز، یزد، تهران، شهرکرد، خرم آباد، قزوین و سنندج، گروهی از مال باختگان شرکت “آروان خودرو” مقابل ساختمان دادسرای ناحیه ۳۲ تهران و جمعی از مشتریان خودروهای مونتاژی مقابل ساختمان وزارت صمت در تهران، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. از سوی دیگر، شماری از کسبه و بازاریان راسک، در اعتراض به بازداشت فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه این شهرستان دست به اعتصاب زده و از انجام فعالیت های روزانه خود امتنا کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز سه شنبه سی و یکم مردادماه ۱۴۰۲، شماری از بازنشستگان کشوری، با در دست داشتن پلاکاردهایی با محتوای اعتراضی، مقابل ساختمان های صندوق بازنشستگی کشوری، استانداری و فرمانداری شهرهای کرمانشاه، ایلام، پلدختر، شیراز، کرج، سمنان، اردبیل، اهواز، یزد، خرم آباد، تهران، شهرکرد، قزوین و سنندج تجمع برگزار کردند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم همسان سازی دستمزد و وضعیت نامناسب معیشتی صورت گرفته است.

تجمع اعتراضی مال باختگان شرکت آروان خودرو در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه سی ام مردادماه، شماری از مالباختگان شرکت “آروان خودرو”، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، مقابل ساختمان دادسرای ناحیه ۳۲ تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتصاب کسبه و بازاریان شهرستان راسک

به گزارش حال وش،روز سه شنبه سی و یکم مردادماه، شماری از کسبه و بازاریان راسک، در اعتراض به بازداشت فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه این شهرستان دست به اعتصاب زده و از انجام فعالیت های روزانه خود امتنا کردند.

روز یکشنبه بیست و نهم مردادماه، فتحی محمد نقشبندی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

تجمع مشتریان خودرهای مونتاژی در تهران

به گزارش بی بی سی فارسی، روز سه شنبه سی و یکم مردادماه، شماری از مشتریان خودروهای مونتاژی، مقابل ساختمان وزارت صمت در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

حاضران در تجمع می گویند: “پس از واریز وجه برای ثبت نام خودرو- بر اساس قیمت های جدید مصوب شورای رقابت- این شرکت ها باید مابه‌التفاوت پول در زمان ثبت نام را به مشتریان برمی‌گرداندند که آنها از بازگرداندن این پول خودداری می‌کنند.”

سحرگاه امروز چهارشنبه یکم شهریورماه، حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان قزلحصار کرج به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ا امروز چهارشنبه یکم شهریور ۱۴۰۲، سه زندانی در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند.

هویت این زندانیان “رحمان ابراهیمی، کیومرث رضایی و بهروز رحمانی” توسط هرانا احراز شده است.

این سه زندانی پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شدند. آقایان ابراهیمی و رضایی هر کدام پس از تحمل ده سال حبس و آقای رحمانی نیز پس از سپری کردن سه سال زندان، به چوبه دار آویخته شدند.

روز گذشته این زندانیان جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی زندان قزلحضار کرج منتقل شده بودند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.