دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته، شماری از کارگران شهرداری یاسوج در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، گروهی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری زنجان در مقابل ساختمان شورای شهر، جمعی از سهام‌ داران بازار بورس در مقابل ساختمان مجلس و همچنین تعدادی از هواداران پرسپولیس در مقابل ساختمان این باشگاه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

هرانا،، روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه ۹۹، شماری از کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود، در مقابل ساختمان این شهرداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفته می شود کارگران معترض که بیش از پنج ماه حقوق معوقه دارند، در پی حضور در این تجمع، از محل کار خود اخراج شده اند.

به گفته کارگران معترض، بدنبال مراجعات مکرر این کارگران برای وصول مطالباتشان، هیچ یک از مسئولین از جمله استاندار و فرماندار، حاضر به مذاکره و پیگیری خواسته های آنها نشده است.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع، ضمن اشاره به این موضوع که کارگران شهرداری یاسوج حتی در روزهای تعطیل نیز به اجبار کارفرما در سطح شهر برای انجام فعالیت های نظافت شهری حاضر بوده اند گفت: اگر حقوق دریافتی یک کارگر شهرداری بین ۳.۵ الی ۴ میلیون تومان باشد، مقدار دریافتی کارگران شهرداری یاسوج به ازای هر ماه ۲.۵ میلیون تومان است. این بدان معناست که حقوق و مزایای ما کارگران چیزی معادل نصف مقدار معمول است.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۹، شماری از سهامداران بازار بورس، در اعتراض به کاهش شاخص‌ها در مقابل ساختمان مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.

مالباختگان ضمن سر دادن شعارهایی از قبیل “‌بورس ما بورس ما، کوره پول‌سوز ما”، اعتراض خود را نسبت به قیمت گذاری شاخص‌های بورس نشان دادند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

تجمع هواداران پرسپولیس در تهران

به گزارش خبرآنلاین، امروز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۹، تعدادی از هواداران پرسپولیس در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان این باشگاه دست به تجمع زدند.

در جریان این تجمع، حضور عوامل نیروی انتظامی با دستگیری یکی از هواداران این تیم همراه شد.

بازداشت معترضین و تجمع کنندگان در حالی صورت می‌گیرد که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی ایران ” تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها، بدون حمل سلاح، به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است”.

شایان ذکر است ماده ۲۰ اعلامیه ی جهانی حقوق بشر نیز بر حق آزادانه ی تشکیل و شرکت در اجتماعات مسالمت آمیز و همچنین ممنوعیت اجبار به شرکت در اجتماعی خاص تاکید کرده است.

تجمع پیمانکاران زنجان

به گزارش تسنیم، روز سه شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، جمعی از پیمانکاران مناطق چهارگانه شهرداری زنجان به دلیل عدم دریافت مطالبات خود، در مقابل ساختمان شورای شهر زنجان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران شهرداری و به تبع آن کارگران فصلی به یک رویه تبدیل شده و این قشر بار‌ها در جهت دستیابی به حقوق خود مقابل استانداری تجمع کرده‌اند که متاسفانه تا حال حاضر هیچ گشایشی در راستای رفع مشکلشان انجام نگرفته است.

رزاق محمدی نایب رئیس شورای شهر زنجان، در خصوص مطالبات پیمانکاران بیان کرد: “از سال ۹۸ مطالبات جزئی پیمانکاران پرداخت شده است و فقط مطالبات کلی باقی مانده که به تدریج پرداخت خواهد شد و طبق محاسبات انجام شده جمع طلب پیمانکاران از شهرداری حدود یک تا دو میلیارد تومان است و تصمیم بر این شد با پیمانکارانی که طلب آنها زیر ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است هرچه زودتر تسویه حساب شود. تعداد پیمانکارانی که از شهرداری طلب دارند حدودا ۵۰ نفر می‌باشند و بیشتر آنها جزء پیمانکاران خدمات شهری شهرداری هستند”.

Share: