دستکم ۱۱تجمع اعتراضی برگزارشد

طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۷ مردادماه، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در محوطه این شرکت، حدود ۵۰ نفر از دامداران مجتمع گاو شیری شهرستان اندیمشک در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از کارگران شهرداری سراوان در مقابل ساختمان شورای شهر و فرمانداری این شهرستان، گروهی از متقاضیان مسکن مهر در شهرستان برازجان در مقابل بانک مسکن و فرمانداری دشتستان، شماری از اسرای سابق جنگ ۸ ساله ساکن تهران در مقابل مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه، جمعی از فعالان صنعت ساختمان در شهرستان نیشابور در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از شهروندان ساکن همدان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و چهارمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، گروهی از گوجه کاران کرمانشاه در مقابل استانداری این استان، گروهی از پرسنل ایستگاه پمپاژ میرحسینی (شرکت زلال ایران) در مقابل این شرکت و جمعی از حواله داران خودرو از شرکت آذیکو (آذربایجان) در مقابل نمایندگی رادخواه واقع در میدان شهدای محراب یزد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

روز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و عدم دریافت مطالبات مزدی خود، در محوطه این شرکت تجمع کردند.

یکی از کارگران شاغل در شرکت هپکو گفت: “کارگران هپکو اراک امروز خلع ید مدیریت کارخانه را مطالبه کردند”.

وی با بیان اینکه با گذشت ۸ ماه از آغاز فعالیت مدیریت کنونی، هنوز اقدامی در جهت راه‌اندازی تولید در این کارخانه صورت نگرفته و کارگران به حال خود رها شده‌اند، افزود: “در سال جاری که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، مدیریت جدید هیچ برنامه‌ای در زمینه تولید ندارد و در حال حاضر حدود ۵۳ روز است که در کارخانه حضور فیزیکی ندارد”.

این کارگران عنوان کردند: “باتوجه به اینکه در حال حاضر شاهد واگذاری شرکت هپکو به تامین اجتماعی هستیم از مسئولان این سازمان درخواست داریم هرچه سریعتر با خلع ید مدیران فعلی هپکو، افرادی لایق و اهل فن را در راس مدیریت کارخانه منصوب کنند تا هرچه سریعتر تولید در این واحد صنعتی بزرگ آغاز شود”.

تجمع دامداران مجتمع گاو شیری اندیمشک

روز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹، حدود ۵۰ نفر از دامداران مجتمع گاو شیری شهرستان اندیمشک با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری این شهرستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

نماینده دامداران مجتمع گاو شیری گفت: “مجتمع در حالی بنا شد که قول زمین‌های کشاورزی را به ما داده بودند اما حصارکشی دور مجتمع انجام نشد و کم کم شاهد آغاز سرقت‌ها شدیم. علی‌رغم نبود حصار، دامداران کار خود را آغاز کردند اما پس از گذشت ۵ سال هنوز وعده زمین‌های کشاورزی محقق نشد و مجتمع کاملا ورشکست شد”.

وی افزود: “پس از ورشکستگی، دامداران این بار با وعده زمین ادارات و با این امید که این قول محقق خواهد شد مجددا با وام و قسط و آوردن دام، کار خود را شروع کردند، اما برای بار دوم ورشکست شدیم و حالا بانک کشاورزی دامدارانی را که سرمایه خود را پای کار آوردند تهدید به مصادره اموال می‌کند و ما نیز به همین خاطر اینجا جمع شده‌ایم”.

یکی دیگر از دامداران که سرمایه خود را در این مجتمع وارد کرده و حالا ورشکست شده گفت: “روزی که زمین‌های خالی مجتمع را به ما واگذار کردند این وعده را دادند که به ازای هر ۴۰ راسی که ساخته شود ۴ هکتار زمین و به ازای هر ۳۰ راسی، ۳ هکتار زمین به ما بدهند که ما نیز به این امید کار را شروع کردیم”.

وی افزود: “اما در حال حاضر همه چیز به حال خود رها شده و سکوی جمع‌آوری شیری که قرار بود تهیه شود درست نشده و شیر همینطور روی دستمان می‌ماند”.

تجمع کارگران شهرداری سراوان

شماری از کارگران شهرداری سراوان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان شورای شهر و فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

هرامی یکی از کارگران شرکتی شهرداری سراوان، ضمن ابراز گلایه از عدم پرداخت حقوق و مطالبات خود، گفت: “افرادی که در حال حاضر به دلیل اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود در این مکان حضور دارند، هشت ماه قبل به عنوان راننده، پاکبان و کارگران امور شهر به صورت شرکتی جذب شده اند اما در حال حاضر شهردار می گوید به صورت غیرقانونی این اقدام صورت گرفته است”.

وی افزود: “اگر به صورت غیرقانونی جذب شده ایم چرا در حال انجام کار هستیم. شورای شهر و شهرداری پاسخ قانع کننده ای به ما نمی دهند و می گویند که ما مسئولیتی در قبال شما نداریم”.

این کارگر شهرداری ادامه داد: “از ساعت ۵ صبح تا یک و نیم بعدازظهر در شهر مشغول به کار هستیم و پس از آن نیز به صورت اضافه کار فعالیت می کنیم که از دی ماه سال گذشته تاکنون حقوق دریافت نکرده ایم”.

وی خاطر نشان کرد: “حق بیمه ما از خرداد ماه به بعد پرداخت نشده و ارائه خدمات پزشکی درمانی به صورت آزاد انجام می شود”.

این کارگر شهرداری سراوان با اشاره به اینکه در حال حاضر سه نفر از کارگران به عنوان نماینده با معاون فرماندار در حال پیگیری مطالبات هستند، عنوان کرد: “طبق قراداد منعقد شده در هر ماه به مدت دو و نیم روز مرخصی داریم اما تاکنون حتی یک روز هم به ما مرخصی تعلق نگرفته است”.

تجمع متقاضیان مسکن مهر در برازجان

روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از متقاضیان مسکن مهر در شهرستان برازجان، در اعتراض به عدم تحویل واحدهای پیش خرید شده خود پس از گذشت ۱۲سال و تخلف مالی بانک مسکن این شهرستان در عدم پرداخت وام، مقابل بانک مسکن و فرمانداری دشتستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، متقاضیانی که در سال ۸۷ از طریق مسکن مهر بسیجیان ثبت نام کردند پس از گذشت ۱۲ سال هنوز مسکنی در اختیار آنها قرار نگرفته و این امر موجب نارضایتی شدید متقاضیان برازجانی شده است.

یکی از شهروندان عنوان کرد: “۱۲ سال است که در انتظار مسکن مهر هستیم اما هیچ خبر خوشایندی در این باره نرسیده است”.

وی افزود: “با این وضع اقتصادی و هزینه های سنگین دیگر صبری برایمان نمانده است. هر روز از این خانه به آن خانه می روم و کرایه نشین هستم”.

یکی دیگر از شهروندان گفت: “اگر بانک همان سال ۸۷ بصورت پلکانی وام را داده بود در همان زمان ظرف ۳۰ ماه خانه های مردم ساخته شده بود و الان ۴۲۰ خانوار بی خانه نبودند”.

تجمع اسرای سابق جنگ ۸ ساله ساکن تهران

روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از اسرای سابق جنگ ۸ ساله ساکن تهران در اعتراض به واگذاری غیرقانونی سهمیه زمین های خود توسط تعاونی مسکن «احرارالزمان» به یک فرد حقیقی، در مقابل مقابل دفتر ریاست قوه قضاییه تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان در این خصوص گفت: “سال ۸۰ امتیاز بخشی از زمین های مقابل ورودی دریاچه شهدای خلیج فارس (غرب تهران – منطقه ۲۲) به تعاونی مسکن احرارالزمان واگذار شد و این امتیازها بین ۹۵۶ آزاده عضو این تعاونی تقسیم شد. در آن زمان، زمین های اطراف دریاچه خلیج فارس بیابان بود و ارزش ریالی زیادی نداشت. به دنبال شروع ساخت و ساز در آن منطقه، ارزش زمین ها بالا رفت و قرار بود که هزینه ساخت زمین ها را دولت پرداخت کند. تعدادی از اعضا زمین خودشان را ساختند اما ۱۷۶ نفر از اعضا، ۳۰ میلیون تومان پیش پرداخت ساخت به تعاونی دادند و از آنجا که تا سال ۱۳۸۳، هیچ اقدامی برای ساخت سهم شان نکرده بودند، همان سال، هیات مدیره وقت تعاونی مسکن کل زمین های متعلق به این افراد را برای فروش کلی گذاشت اما چون فروش نرفت، برخی اعضا بین خودشان هیات امنا تشکیل دادند و قرار شد ساخت واحدها و بلوک ها زیر نظر هیات امنا انجام شود. از آنجا که تمام واگذاری ها در قالب امتیاز بود، سال ۱۳۸۶ یک فرد حقیقی که انبوه ساز بود، طی قراردادی تمام امتیازها را از هیات مدیره وقت خرید و این خرید و فروش، بدون اجازه مجمع تعاونی مسکن و طی یک تفاهمنامه بدون اطلاع اعضای تعاونی اتفاق افتاد”.

وی افزود: “در این تفاهمنامه که به امضای ۲ نفر از اعضای هیات مدیره رسیده بود، مقرر بود صاحبان زمین ها در محضر حاضر شده و بابت واگذاری امتیازشان ۴۰ میلیون تومان پول دریافت کنند چون تمام زمین ها، سند مادر دارد و سندها هم در حال حاضر در تعاونی مسکن احرارالزمان نگهداری می شود. با این حال این فرد حقیقی بدون اطلاع صاحبان زمین ها و بدون پرداخت هیچ وجهی، کل زمین های متعلق به این ۱۷۶ نفر را تصاحب کرد و این روال غیرقانونی هم هیچگاه توسط بازرس وقت تعاونی گزارش نشد”.

این شخص ادامه داد: “مالباختگان به محض اطلاع از این تخلف، از فرد حقیقی به دادگاه شکایت می برند که پرونده ای هم در شعبه ۲۲۰ مجتمع قضایی شهید مفتح در این باره تشکیل می شود اما تیرماه سال ۹۵، دادگاه به نفع این انبوه ساز رای داده و زمین های متعلق به ۱۷۶ آزاده را به رایگان به این فرد واگذار کرده و حکم به الزام سند می دهد”.

تجمع فعالان صنعت ساختمان در نیشابور

روز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان صنعت ساختمان در شهرستان نیشابور در اعتراض به محدودیت های صدور مجوز ساخت و ساز ساختمان، در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از تجمع کنندگان گفت: “از ابتدای امسال شهرداری نیشابور مجوز ساخت برای ساختمان‌های بیش از چهار طبقه صادر نمی‌کند و علت آن را مصوبه کمیسیون انطباق فرمانداری عنوان کرده است”.

وی  افزود: “با این مصوبه، ساخت‌وساز در این شهر به صرفه نبوده و با این وضعیت دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستیم”.

این فعال در صنعت ساختمان ادامه داد: “مصوبه یاد شده موجب توقف ساخت و ساز و افزایش صددرصدی بهای مسکن در این شهر شده است. علاوه بر آن تعداد بسیاری از افراد مرتبط با این صنعت شغل خود را از دست داده‌اند”.

تجمع شهروندان همدان

روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از شهروندان ساکن همدان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمع کنندگان خواستار رسیدگی به وضعیت کوچه ها و خیابان های شهرک فرهنگیان شدند.

شصت و چهارمین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و چهارمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع گوجه کاران کرمانشاه

به گزارش کولبرنیوز، امروز دوشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از گوجه کاران کرمانشاه در مقابل استانداری این استان تجمع کردند.

این تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را پائین بودن قیمت گوجه فرنگی عنوان کردند.

تجمع پرسنل ایستگاه پمپاژ میرحسینی

به گزارش اتحادیه آزاد کرارگان ایران، گروهی از پرسنل ایستگاه پمپاژ میرحسینی (شرکت زلال ایران) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل این تجمع را عدم دریافت ۶ ماه حقوق معوقه خود عنوان کردند.

تجمع حواله داران خودرو از شرکت آذیکو (آذربایجان)

به گزارش اتحادیه آزاد کرارگان ایران، روز یکشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله داران خودرو mg از شرکت آذیکو (آذربایجان) با تجمع در مقابل نمایندگی رادخواه واقع در میدان شهدای محراب یزد، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از حواله داران عنوان کرد: “بیش از دوسال است ماشین mg صنعت خودروی آذربایجان ( آذویکو) ثبت نام کردیم، اما تحویل داده نشده و سرگردانیم”.

Share: