دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته و روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه، جمعی از بیماران «ام‌پی‌اس» و خانواده‌هایشان در مقابل سازمان غذا و دارو، گروهی از اهالی روستای فاقلوی شهرستان تیکان تپه (تکاب) واقع در استان آذربایجان غربی در اداره کل منابع طبیعی این استان، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه در مقابل فرمانداری شهرستان شوش، شماری از کارگران خدماتی شهرداری شهرستان هویزه در مقابل ساختمان این شهرداری، جمعی از متقاضیان خرید خودرو در مقابل ساختمان وزارت صنعت، شماری از کارگران کارخانه تولیدی پارس امپول شهرستان ساوه در محوطه این کارخانه، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه، جمعی از مالکان زمینهای کوه سیاه شهرستان رباط کریم در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از عوامل توزیع مرغ شهرستان شوش در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از پرسنل میراث فرهنگی شهرستان نیشابور در مقابل اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان، گروهی از کارگران شهرداری دشت آزادگان در مقابل فرمانداری این شهرستان و تعدادی از مالکان مسکن مهر شهرستان سبزوار در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی این شهرستان، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از بیماران «ام‌پی‌اس» و خانواده‌هایشان در مقابل سازمان غذا و دارو تجمع کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را فقدان دارو عنوان کردند.

آنها در این خصوص گفتند: ” با مشکل تامین دارو مواجه هستیم و نبود داروی مستمر موجب شدت گرفتن بیماری شده است”.

تجمع اهالی روستای فاقلو

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از اهالی روستای فاقلوی شهرستان تیکان تپه (تکاب) واقع در استان آذربایجان غربی، با تجمع در اداره کل منابع طبیعی این استان خواستار توقف فعالیت معادن در این منطقه شدند.

به گفته اهالی این روستا؛ با وجود نامه نگاری و مراجعه به استانداری، از سوی مسئولان مربوطه پاسخی دریافت نکردند.

آنها با بیان اینکه خواستار توقف فعالیت معادن هستند، عنوان کردند: “مجوز صدور معادن پایانیست بر روند زندگی عادی اهالی روستا و این اقدام نابودی محیط زیست ،دامداری و کشاورزی در این منطقه را در پی خواهد داشت”.

pastedGraphic_4.png

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، ۹۲ روز پس از آغاز دور جدید اعتراضات، شماری از کارگران مجتمع هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان شوش خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

در این تجمع کارگران اخراجی هفت تپه خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی خود شدند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

pastedGraphic_5.png

تجمع کارگران خدماتی شهرداری هویزه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران خدماتی شهرداری شهرستان هویزه در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در مقابل ساختمان این شهرداری تجمع کردند.

این کارگران دلیل تجمع خود را عدم پرداخت ۴ ماه حقوق معوقه خود عنوان کردند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “علاوه بر تعویق حقوق در برخی ماه ها، متاسفانه حق بیمه پرداختی نیز با میزان حقوق متناسب نیست”.

pastedGraphic_6.png

تجمع متقاضیان خرید خودرو

به گزارش خبرگزاری دانشجو، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از متقاضیان خرید خودرو با تجمع در مقابل ساختمان وزارت صنعت، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، متقاضیان خودرو در مراجعه به سایت پیش فروش محصولات ایران خودرو، امکان ثبت نام ندارند و این در حالیست که که در هیچکدام از فروش فوق العاده یا پیش فروش‌های قبلی این شرکت برنده قرعه کشی نبوده اند.

علی جعفری، یکی از تجمع کنندگان در این خصوص گفت: “روز گذشته برای ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو به سایت این گروه خودروسازی مراجعه کردم، ولی در سایت با این عنوان که شما قبلاً برنده قرعه کشی شده اید، ثبت نام برایم مسدود بود”.

وی افزود: “به این دسته از مراجعه کنندگان به سایت فروش ایران خودرو دلایل مختلفی از جمله عدم واریز وجه خودرو اعلام شده است و به برخی افراد نیز اعلام کرده اند که نامشان در فهرست تکمیل ظرفیت بوده و آن‌ها وجه خودرو را واریز نکرده اند و به همین دلیل از حضور در مراحل بعدی فروش مستقیم خودرو محروم می‌شوند”.

علی جعفری ادامه داد: “صبح امروز به دفتر فروش ایران خودرو و همچنین مرکز ارتباط با مشتریان این گروه خودروسازی نیز مراجعه کردیم که به ما گفتند برنده شدن شما از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی شده است در حالی چنین موضوعی صحت ندارد و پرینت پیامک و ایمیل‌ها نشان دهنده کذب بودن ادعای این خودروساز است”.

وی عنوان کرد: “برخی می‌گویند فهرست برندگان قرعه کشی با فهرستی که خودروسازان به مرکز شماره گذاری ارسال می‌کنند متفاوت است و به همین دلیل کد ملی‌های درج شده در فهرست ارائه شده به وزارت صنعت با افرادی که به عنوان برنده نهایی موفق به خرید خودرو می‌شوند فرق دارد”.

تجمع کارگران کارخانه تولیدی پارس امپول

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران کارخانه تولیدی پارس امپول واقع در شهرستان ساوه، دست از کار کشیده و با تجمع در محوطه این کارخانه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این کارگران دلیل تجمع خود را عملی نشدن وعده های مسئولین و ممانعت از ورود حدود ۱۰ نفر از کارگران با تجربه و با سابقه این شرکت، عنوان کردند.

pastedGraphic_7.png

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اعتراض به عملکرد کمیته‌ی انضباطی، در مقابل ساختمان معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

این دانشجویان دلیل تجمع خود را اعتراض به ادامه‌ی روند کنترل‌گر زیست دانشجویی و نقض حقوق اساسی خود از سوی کمیته‌ی انضباطی در خوابگاه و دانشگاه، که اخیرا با صدور احکام تعلیق توسط این کمیته تشدید شده است، عنوان کردند.

pastedGraphic_8.png

تجمع مالکان زمینهای کوه سیاه رباط کریم

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، جمعی از مالکان زمینهای کوه سیاه شهرستان رباط کریم در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این مالکان دلیل تجمع خود را اعتراض به جنگل‌کاری غیرقانونی در زمین های خود عنوان کردند.

pastedGraphic_9.png

تجمع عوامل توزیع مرغ شهرستان شوش

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از عوامل توزیع مرغ شهرستان شوش در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را نبود مرغ در بازار عنوان کردند.

pastedGraphic_10.png

تجمع پرسنل میراث فرهنگی نیشابور

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۳۹۹، شماری از پرسنل میراث فرهنگی شهرستان نیشابور در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در مقابل اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان تجمع کردند.

این پرسنل خواستار پرداخت ۳ ماه حقوق معوقه خود شدند.

تجمع کارگران شهرداری دشت آزادگان

به گزارش رهیاب نیوز، روز شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شهرداری دشت آزادگان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران خواستار پرداخت ۷ ماه حقوق معوقه و مزایای شغلی خود شدند.

تجمع مالکان مسکن مهر سبزوار

به گزارش سبزوار نیوز، روز شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۹، تعدادی از مالکان مسکن مهر شهرستان سبزوار در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی این شهرستان تجمع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مالکان مسکن مهر بلوک D82 سبزوار که حدود ۱۰ سال است منتظر تحویل منازل‌شان هستند، با در دست داشتن پلاکاردهایی تحت عنوان “مسئولین شعاری وعده های توخالی” و بنری اعتراضی خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

گفته شده است؛ مسئولین این اداره سعی داشتند با دخالت نیروی انتظامی، مردم را از اعلام اعتراض خود منصرف کرده و خود نیز از رو در رو شدن با مالکان معترض فرار کنند.

pastedGraphic_11.png
Share: