دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه، تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف از جمله تهران، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، بجنورد، تبریز، اراک، خرم آباد ، ایلام، اهواز و کرج در مقابل ادارات کل سازمان تامین اجتماعی این شهرها، شماری از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در سی و یکمین روز اعتصابشان پس از راهپیمایی در سطح شهر شوش در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و گروهی از کسبه بازار شهرستان کرمانشاه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

هرانا، روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹، تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، کرمانشاه، بجنورد، تبریز، اراک، خرم آباد ، ایلام، اهواز و کرج با تجمع در مقابل ادارات کل سازمان تامین اجتماعی این شهرها خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بازنشستگان اصلی‌ترین مطالبات خود را افزایش عادلانه مستمری‌ها، همسان‌سازی حقوق، ارتقای سطح خدمات درمانی و بی‌نیازی از بیمه تکمیلی و توجه به معیشت و رفاه بازنشستگان عنوان کردند.

لازم به ذکر است؛ در پی تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، ماموران نیروی انتظامی با حضور در محل تجمع سعی در ممانعت از برگزاری آن داشتند.

پیشتر نیز در تاریخ سه شنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی اصفهان در مقابل اداره کل تامین اجتماعی این شهر تجمع کرده بودند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه،امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و یکمین روز از اعتصابشان با آغاز راهپیمایی از فلکه هفت تیر شهر شوش و تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی، تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی و همچنین آزادی همکاران بازداشت شده، عنوان کرده‌اند.

روز سه شنبه ۲۴ تیرماه، یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی، محمد خنیفر و مسلم چشم خاور، از فعالین کارگری هفت‌ تپه توسط نیروهای امنیتی در مقابل فرمانداری شهرستان شوش بازداشت و امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه با قید کفالت آزاد شدند.

نمایشگر ویدیو

https://www.hra-news.org/wp-content/uploads/2020/07/video_2020-07-15_09-36-52.mp4

تجمع کسبه بازار کرمانشاه

به گزارش ایلنا،امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹، گروهی از کسبه بازار شهرستان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به ضبط شدن تابلوها و چادرهای حفاظتی مغازه های خود، بدون اخطار و یا اعلام قبلی از سوی شهرداری این شهرستان، عنوان کردند.

به گفته این شهروندان، تعداد بسیاری از مامورین شهرداری با چهره های پوشیده و نیمه شب جهت این موضوع اقدام کرده اند.

همچنین تعدادی از این معترضان عنوان کردند که؛ توسط ماموران شهرداری مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

امیر همایون دولتشاهی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه ضمن رد هرگونه درگیری و ضرب و شتم، مدعی شده است: “برای تابلوهای غیر استاندارد از قبل به کسبه و بازاریان اخطار داده بودیم”.

نمایشگر ویدیو

https://www.hra-news.org/wp-content/uploads/2020/07/video_2020-07-15_18-47-22.mp4

Share: