دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

طی روزهای گذشته ، گروهی از کارکنان میدان نفتی آزادگان شمالی واقع در شهرستان اهواز در محوطه محل کار خود و شماری از دامداران اصفهان در کشتارگاه صنعتی دام فساران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹، گروهی از کارکنان میدان نفتی آزادگان شمالی واقع در شهرستان اهواز، با برگزاری تجمع اعتراضی در محوطه محل کار خود خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

آنها دلیل تجمع خود را اعتراض به پایین بودن سطح حقوق دریافتی خود و نبود امکانات رفاهی و درمانی عنوان کردند.

تجمع دامداران اصفهان

به گزارش فارس، روز پنجشنبه ۱۶ آبان، شماری از دامداران اصفهان با تجمع در کشتارگاه صنعتی دام فساران واقع در استان اصفهان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

امیر زرگران، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی دامداران استان اصفهان، در تشریح دلایل تجمع دامداران عنوان کرد: “تجمع خودجوش تولیدکنندگان در اعتراض به افزایش قیمت تمام شده ناشی از عوامل مختلفی است و علاوه بر آن اعتراضاتی درباره پذیرش دام برای کشتار وجود داشت”.

وی افزود: “کمبود نهاده در دام شیری و گوشتی باعث افزایش قیمت تمام شده برای دامداران شده و تولیدکنندگان در شرایط بسیار سختی برای تأمین نهاده به سر می‌برند. فعلاٌ نهاده‌ای در بازارگاه وجود ندارد که امکان تأمین نیاز از این طریق وجود داشته باشد، دامدار باید سویا را در بازار آزاد کیلویی ۱۶ تا ۱۷ هزار تومان خریداری کند و قیمت ذرت و جو نیز بالاتر از نرخ مصوب است”.

امیر زرگران عنوان کرد: “قیمت پایین محصولات باعث شده تا دامداران متضرر شوند و اگر این رویه ادامه پیدا کند شرایط نابودی صنعت دامپروری را شاهد خواهیم بود، چون امنیت غذایی جامعه با مشکل مواجه می‌شود از مسؤولان درخواست می‌کنیم تا بازار نهاده را ساماندهی کنند”.

Share: